Сабақ жоспары бөлім Көпжақтар



бет1/3
Дата18.05.2023
өлшемі21,82 Kb.
#94315
түріСабақ
  1   2   3

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР







Ұзақ мерзімді сабақ жоспары бөлім
Көпжақтар

Бейнеу политехникалық колледжі







Педагогтің аты-жөні:

Малбасов Ғалымжан

Күні:16.05.2023




Топ:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Куб және оның элементтері, қасиеті. Кубтың бүйір және толық бетінің аудандары.



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

- Куб және тікбұрышты параллелепипед анықтамасын және қасиеттерін білу;
- Куб және тікбұрышты параллелепипедтің қасиеттерін қорытып шығару және есептер шығаруда қолдану;

Сабақ мақсаты:

Білім алушы:
- Куб және параллелепипед анықтамасын және қасиеттерін білу;
- Куб және параллелепипедтің қасиеттерін бүйір және толық бетінің аудандарын есептер шығаруда қолдану;

Бағалау критерийлері



- Куб және параллелепипед анықтамасын және қасиеттерін біледі;
- Куб және параллелепипедтің қасиеттерін қорытып және есептер шығара алады.

Пәнаралық байланыс

Информатика, қазақ тілі

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты лексика және терминология:
тікбұрыш, көпжақ, көпбұрыш, призма параллелепипед, куб...
Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
Куб,бүйір бетінің ауданы ...
Куб, толық бетінің ауданы ...

Құндылықтарға баулу



Отансүйгіштікке, еңбекқорлықа, адамгершілікке тәрбиелеу



Алдыңғы білім

Көпжақ – Призма - Паралелепипед- Куб





Сабақтың барысы:



Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер



Ресурстар



Сабақтың басы




І. Ұйымдастыру кезеңі:
Студенттермен амандасу, түгендеу.
Үй жұмысын тексеру




Өткен тақырыпты қайталау

Жаңа сабақ:


Білімді өзектендіру (Ойтүрткі)


«Суреттер:Не болды» әдісі
Білім алушыларға GeoGebra бағдарламасы бойынша сызылған суреттер көрсетіледі, сурет бойынша түсініктерін айтады.
Көпжақ – Призма - Паралелепипед
1.Көпжақтар 3д форматында көрсету
2.Суреттегі фигуралар қалай аталады /сұрақ қою/.
3.Көпжақ анықтамасы,
4.Пирамидаларды алып тастап, қалған фигуралардың қалай аталатынын сұрау
5.Призма анықтамасы?
6.Параллелепипедті ғана қалдыру
7.Анықтама. Табаны параллелограмм болатын призманы параллелепипед д.а.
ҚБ: «Басбармақ» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.



GeoGebra бағдарламасы





Сабақтың ортасы

II.Білу:
1.Тікбұрышты параллелепипед анықтамасы:
Тіктөртбұрыштармен шектелген кеңістіктік денені тікбұрышты параллелепипед деп атаймыз.
«Құпия зат» әдісі:
Білім алушыларға параллелепипед сызбасын көрсете отырып, оның элементтерін анықтау және жаңа тақырыппен байланысын сұрау.
2.Параллелепипед және оның түрлері /Студенттерден сұрау/
1/Тікбұрышты параллелепипедтің қанша төбесі бар?
2/Тікбұрышты параллелепипедтің қанша қыры бар?
3/Тікбұрышты параллелепипедтің қанша жағы бар?
4/Жақтары қандай фигуралар? - тік төртбұрыштар
5/Бір төбесінен шығатын үш қыры – тікбұрышты параллелепипедтің өлшемдері деп аталады.
6/Параллелепипед түрлерін айту /Тік, көлбеу, тікбұрышты параллелепипед/
Дескриптор:

  1. Параллелепипедтің түрлерін білу;

  2. Параллелепипедтің элементтерін атау;

ҚБ: «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау: «Жарайсың», «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»



Слайд
GeoGebra бағдарламасы

*Ой қозғау* әдісі


https://jamboard.google.com/d/15XLAKxoRUlXJp9zlzGKqcyL0dkoNj7hkgcPS2MBLE7k/viewer?f=0

Күнделікті өмірде тікбұрышты параллелепипедтің формасы түрінде кездесетін заттар:


Студенттер jamboard тақтада параллелепипедке мысалдар келтіреді
Слайдтан паралелепипедке ұқсайтын суреттерді көрсету

ҚБ: Оқытушының бағалауы



Jamboard тақтасы












Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет