Бөлім:
|
2А ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР. ЕСЕПТЕР
Ортақ тақырып «Менің мектебім»
|
Педагогтің Т.А.Ә.
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
39- сабақ. « Екі таңбалы сандарды разрядтан аттап жазбаша қосу »
( Математика 1-бөлім. Оқулық 78-79 бет Алматы. «Атамұра» баспасы, 2022ж. )
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.2.8. 34 + 23, 57 – 23, 45 ± 19, 47 + 33, 80 – 47, 100 – 35 жағдайларында екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
80 – 49, 100 - 35 жағдайында екі таңбалы сандарды азайту алгоритмін қолданады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі\уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
1 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:
|
Оқушылар нұсқаулық бойынша еркін тыныс алу жаттығуларын жасайды.
|
Керемет!
|
Еркін тыныс
|
Сабақтың ортасы
Қызығушылық
ты ояту
6 минут
Жаңа сабақ
5 минут
Жеке жұмыс
8 минут
Жұптық жұмыс
6 минут
Ұжымдық жұмыс
10 минут
|
«Миға шабуыл» әдісі
«Әріптік ребустар» ойыны.
ЕББҚЕО – мұғалімнің көмегімен есептейді.
|
Оқушылар «Әріптік ребустарды» шешеді.
|
Тамаша!
|
Үлестірмелі материалдар
|
Оқу материалын жариялау:
Жаңа сабақтың тақырыбы:
« Екі таңбалы сандарды разрядтан аттап жазбаша қосу»
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Бейнематериалға өтіп, жаңа сабақты түсіндіру.
Оқулықтан мұғалімнің түсіндіруімен №2 тапсырманы орындайды.
«Ойлан,тап» ойыны
Оқулықтан №2,5 тапсырмаларды орындайды.
Жұмысты жеке орындау;
Дескриптор бойынша өзін тексеріп,бағалау;
№6 тапсырманы өзі орындайды;
Дәптер алмасады;
Дескриптор бойынша тексеріп, жұптар бір бірін бағалау
ЕББҚЕО – мұғалімнің қадағалауымен екі таңбалы сандарды баған түрінде дұрыс қосады, азайтады.
Топтық жұмыс ұйымдастырамын;
Топ ережесін қайталатамын;
Оқулықтан №3 тапсырманы орындайды
Сұрақ қойып,есепке айналдырады;
Топта қорытады
2 «А» сыныбында – 27 бала
2 «Ә» сыныбында – 25 бала ? оқушы
Шешуі: 27 + 25 = 52 (оқушы)
Жауабы: Екі сыныпта барлығы 52 оқушы бар.
ЕББҚЕО – Топта еркін жұмыс жасауына мүмкіндік жасау.
|
Күн ретін жазады
Оқушылар жаңа тақырыппен, мақсатымен танысады
Бейне материалмен жұмыс жасай отырып, екі таңбалы сандарды ондықтан аттап баған түрінде қосу және азайтуды үйренеді
Дескриптор
1.Екі таңбалы сандарды баған түрінде дұрыс жазады;
2. +, - амалдарын дұрыс орналастырады;
3.Бірлікті бірлікке ондықтан аттап дұрыс қосады (азайтады);
4. Мәнін бірліктің астына дұрыс жазады;
5. Ондықты ондыққа дұрыс қосады (азайтады);
6. Мәнін ондықтың астына дұрыс жазады.
Дескриптор
Қысқаша шартын дұрыс құрады;
Сұрағын дұрыс қояды;
Шешуін дұрыс табады;
Жауабын дұрыс жазады;
|
Жарайсыңдар!
ФБ -4 балл
Шарты
Сұрағы
Шешуі
Жауабы
|
Интерактивті тақта
Оқулық
78-79 беттер дәптер
Оқулық
дәптер
|
Сабақтың
соңы
10 минут
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
1-тапсырма
2-тапсырма
3-тапсырма
Үй тапсырмасы: 79-беттегі №7
|
Дескриптор
1-тапсырманы дұрыс орындайды;
2-тапсырманы дұрыс орындайды;
3-тапсырманы дұрыс орындайды.
|
ФБ-4 балл
|
ҚБ тапсырмасы
|
Бағалау критерийлері
|
Дескрипторлар:
80 – 49, 100 - 35 жағдайында екі таңбалы сандарды азайту алгоритмін қолданады
|
Рефлексия
2 минут
|
Рефлексия . «Шекті деңгей» әдісі
1.Білу және түсіну: Күшті;
2.Қолдану: Дәлелдемелер
3.Рефлексия: Әлсіз
|
Рефлексия «Шекті деңгей » әдісі
Дескриптор :
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіре алады
|
Қ.Б.
Тамаша!
|
Шекті деңгей
|