Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Бөлім - Python тілінде алгоритмді программалау
|
Мектеп:
№277 мектеп-лицейі
|
Байқоңыр қаласы
|
Күні:
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Тагибергенова Г.К.
|
|
Сынып: 6
|
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сызықтық алгоритмдерді программалау
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылардың барлығы
|
Сызықты алгоритмге қатысты есептер шығарады
|
Оқушылардың көпшілігі
|
Сызықты алгоритмге қатысты есептерді компьютерде қатесіз орындайды
|
Кейбір оқушылар
|
Мәселе есептерге шарт құрып, программасын дұрыс құрады
|
Бағалау критерийі
|
- Python тілінде программа жаза алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
- оқушылар есептерді топта талдап, бір-біріне түсіндіреді;
- программа, алгоритм, блок-схеманың анықтамаларын айтады, сұрақтарға жауап береді.
Пәнге тән лексика және терминология.
сызықтық алгоритм, блок-сызба, программа, код, input, print т.б.
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
Неліктен берілген есептер сызықтық алгоритмге жататынын түсіндіреді
Есептерді параққа шығарып, оларды компьютерде жазады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық жұмыс барысындағы көсбасшылық және өзара көмек.
|
АКТ дағдысын қолдану
|
Интерактивті тақта, презентация, ноутбуктер, Learning Apps сайты
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика пәнінің есептерінің шығару жолдарын біледі, ағылшын тілінде терминдерді қолданады.
|
Алдыңғы білім
|
Python программасы туралы мәлімет қалыптасқан.
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы
3 мин
2 мин
|
1.Оқушылармен сәлемдесу.
2. Топқа бөліну. Қағаз қиындылары арқылы 3 топқа бөлінеді. Сөздер: эллипс, тіктөртбұрыш, ромб, параллелограм, алтыбұрыш, сызықтық, тармақтық, циклдік, есептеу, нәтиже, енгізу, шығару, input, print, sqrt, false, round, pow.
1-топ «Алгоритм» тобы , 2-топ «Блок-схема» тобы,
3-топ «Программа» тобы
3.Әр топ топ аттары туралы айтады.
4. Қайталау.
«Сәйкестендіру» әдісі. learningapps.org сайтында сұрақтарды жауабымен сәйкестендіреді.
Нәтижесінде оқушылар смайликтермен және мұғалімнің мадақтау сөздерімен бағаланады.
|
https://learningapps.org/display?v=pr1sv2r4c20
|
Сабақтың ортасы
Топпен жұмыс
Талдау
10 мин
Жеке жұмыс
Жинақтау
20 мин
|
Олай болса, бүгінгі сабақта сызықтық алгоритмдерге программа құрамыз.
«Кірпішін қалау» әдісі.
5. Әр топ өз атына сәйкес есеп шығарады.
(топтық жұмыс)
Кірпіштің a, b, c өлшемдері берілген. Осы кірпіштің жартысының, 1/3 бөлігінің қосындысын табатын программа құрастыр.
6. 3 топтан бір-бір оқушы шығып, шығарылуын түсіндіреді.
Смайликтер арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы «Сlassdojo»
7. Сергіту сәті
«Ауада жазу» сергіту сәті орындалады.
Баспен,көзбен,бір қолмен,екі қолмен,аяқпен 1,2,3,4,5 сандарын жазу.
|