Мұғалімнің аты-жөні:
|
Жайсанбаева Е.Ә.
|
Пән/Сынып:
|
9 «Ә»
|
Күні:
|
1.09.22.
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
Жақындарының, достарының туылған күндерін күнтізбеден табу
|
Сабақтың тақырыбы:
|
1-ден 80- ге дейін нөмірлеуді қайталау
|
Оқу мақсаты:
|
9.1.1 1-ден 80- ге дейін нөмірлеуді қайталау
|
Бағалау критериі:
|
1-ден 80- ге дейінгі сандарды қойын дәптерге нөмірлей алады
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
1-кезең
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
|
2-кезең
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналған тапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.
|
3-кезең
Тапсырманы ұсыну, оқушы өз бетімен орындауы
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
8 минут
|
Ұйым дастыру
|
Сәлеметсізбе!
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз 1-ден 80- ге дейінгі сандарды қойын дәптерге нөмірлеу
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал туғызу.
Мұғалім оқушыдан бүгінгі денсаулығын сүрау, сабақ өтуге болатындығына көз жеткізу
Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою.
Қызықты санамақ ойыны
Мұғалім бір деп санаса келесі санды два деп орысшасын айтады мұүалім пять деп орысша айтса алты деп келесі санды қазақша айтады
|
Әр сұрақтың дұрыс жауабын айтуға жетелеу
|
Дұрыс жауабын мадақтап отыру
|
Дәптерге натурал сандар тізбегін жазу
|
15 мин
|
Жаңа сабақ
|
1. 1-ден 80- ге дейінгі сандарды қойын дәптерге нөмірлеуді көрсету
2. Кітап бетіндегі оң жақта қандай сандар жазылады соны көрсету (жұп сандар деп 2-ге қалдықсыз бөлінетін сандарды айтамыз)
3. Кітап бетіндегі жол жақта қандай сандар жазылады соны көрсету (тақ сандар деп екіге бөлінбейтін сандарды айтамыз)
4. Ең үлкен бір таңбалы жұп санды жаз
5. . Ең үлкен бір таңбалы тақ санды жаз
2, 5, 6,8, 10, 13, 16, 17, 23, 25,28, сандарынан тақ сан мен жқп санды бөліп жаз(оқулық бетін пайдаланып)
Сандарды жаз Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз
5 ондық, 7 бірлік
4 ондық, 2 бірлік
5 ондық, 6 бірлік
77 – нің алдындағы сан. 26 – дан кейінгі сан
|
Сұрақтарға жауап береді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
Оқушылар осы мысал-дарға қарап түсінеді.
|
|
10минут
|
Бекіту тапсырмасы
|
|
|
Дескриптор:
жұп/тақ сандарды айыру; біртаңбалы екітаңбалы,
үштаңбалы, төрттаңбалыбестаңбалы және алтытаңбалы сандарды ажырату;
|
|
7 мин
|
Жеке жұмыс
|
|