Сабақ мақсаты Барлық оқушылар қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді тепе-тең түрлендіруде тиімді қолдана алады



Дата28.05.2022
өлшемі22,96 Kb.
#35832
түріСабақ
Байланысты:
қмж7алг11.03





Сынып: 7«Ә,Б»

Мектеп:Ж.Махамбетов атындағы №43 орта мектеп

Тақырыбы:

Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру

Күні:11.03.2022ж

Мұғалімнің аты-жөні: Далкенова А




Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.15
қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау ;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді тепе-тең түрлендіруде тиімді қолдана алады
Оқушылардың басым бөлігі тепе-теңдіктерді салыстыру және сәйкестендіру іскерлік дағдылары арқылы өздігінен жүйелеу, дәлелдеу шеберліктерін арттырады.
Кейбір оқушылар жаңа тақырыптарды меңгере отырып өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады



Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Сабақтың басы
10минут



Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.
Сабаққа назарларын «Жүректен жүрекке» әдісімен аудару, яғни оқушы қасындағы отырған оқушыға сәттілік, алға, ақ жол, керемет күн, нұршуақ деген тағы басқа да тілектерін білдіреді.
Үй тапсырмасын тексеру 
«Көршіңді тексер» әдісі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар қойылады.
1. Екі мүшенің қосындысының квадраты неге тең?
2. Екі мүшенің айырмасының квадраты неге тең?
3. Екі мүшенің қосындысының кубы неге тең?
4. Екі мүшенің айырманың кубы неге тең?
5. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы неге тең?

Сабақтың ортасы
30минут



Ойлан-жұптас, бөліс» тәсілі
Берілген тапсырма бойынша әр оқушы жеке жұмыс жасау арқылы, оқушылар өз пікірлермен бөліседі.
Оқушыларға қысқаша көбейту формулаларын қолдана отырып, бос орындарды толтыруға арналған үлестірмелерді таратамын. Және де өз шешімдерін топтарда талдап, осыған ұқсас тапсырмалар дайындатып, оларды үлестірмеге жазуын және өзара тапсырмаларымен ауысуын ұсынуға болады.

Дұрыс тепе-теңдік болатындай етіп, бос орындарды толтырыңыз:


1) …–16ав+ … = (… – 1)2;
2) (…)
3– (…)3= (3х– 4у)(…+……+…..);
3) (5
х+ …)2 = … + … + 9:




Бағалау критерийлері

Дескриптор

Алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту
формулалары арқылы көбейткіштерге жіктей алады

Қысқаша көбейту формуласын қолдана алады,
Көбейткіштерге жіктей алады

Сергіту сәті
«Мен таптым» әдісі.
Қатысушылар дөңгелене отырып, кезекпен бірден жетіге дейін санайды. Жеті санын айтатын адам «Жеті» деудің орнына, орнынан тұрып, «Мен таптым» деп айтуы керек. Кім жаңылысса, сол ойыннан шығады.
Оқулықпен жұмыс.
№35.20; №35.21
Сынып ішінде қиын болған тұстарын талқылайды.



Сабақтың соңы
5 мин

«Зерттеу» әдісін қолданып, БББ кестесін толтырамыз.



Б(мен не білемін?)

Б(менің не білгім келеді?)

Б(мен не білдім?)






























Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет