Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар



бет1/5
Дата10.12.2023
өлшемі186,22 Kb.
#135876
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін графиктік тәсілмен шешу тақырыбына есептер шығару.


Сабақ : 176



Тексерілді :

Күні:26.04.2017

Мұғалімнің есімі: Нұрмұханова Әлия

Тақырыбы:

Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін графиктік тәсілмен шешу тақырыбына есептер шығару.

Сынып:6 математика

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген
оқу мақсаты (мақсаттары):

Тақырыптардың мағанасын түсіне отырып қатесіз тапсырмаларды орындауға дағдыланады. Ойларын жетілдіру. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілімен шығаруды пайдаланып, есептерге арналған тапсырмаларды орындайды.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды;

Оқушылардың басым бөлігі: Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді.

Кейбір оқушылар:Тапсырмалар арқылы есептер шығаруға үйренеді, дұрыстығын сабақ арасында дәлелдейді

Тілдік мақсат:

Оқушылар: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін графиктік тәсілмен шешу тақырыбына есептер шығарып дағдыланады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: функция, айнымалы, теңдеу, жүйе, координаталар жүйесі, абцисса, ордината, коэффициент,бос мүше, шешім.

Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер):

Талқылауға арналған тармақтар:
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешудің үш жағдайын толық меңгерту.

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін графиктік тәсілмен шешу ережесін қолдана білу.

Жазылым бойынша ұсыныстар: Берілген тапсырмалар мен есептерді орындау.

Алдыңғы тақырып

Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін қосу және алмастыру тәсілімен шешу.

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз).

Ресурстар


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Жағымды ахуал қалыптастыру.
3.Шаттық шеңбер құру, топқа бөлу. Оқушылардың арқаларына топқа бөлу үшін «түсті стикерлер жапсыру арқылы»жүргізіледі.
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату
4. Үй тапсырмасын пысықтау.
«Ғажайып табло» немесе «Крестиктер нөлдіктер» ойыны арқылы.

1.А

2.В

3.С

4.С

5.А

6.С

7.В

8.А

9.С.

10.В

11.С

12.С

1.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеуге анықтама бер.

2. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеуге мысал келтір.


3. Функция дегеніміз не?


4. Теңдеулер жүйесіндегі теңдеулердің графиктері болатын түзулер қиылысса, осы теңдеулер жүйесінің неше шешімі болады?


5. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудегі ең болмағанда бір айнымалының коэффициенті нөлге тең болмаса оның графигі қандай сызық?


6. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің шешімі дегеніміз не?


7.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигі?


8. У-тің коэффициенті нөлге тең болғанда теңдеудің графигі қандай сызық?


9. Сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешкенде қандай жағдайда жүйенің шешімі болмайды?


10. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулердің қасиеттерін айт.


11. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесінің шешімі деп нені айтады?


12. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигін қалай салады?


13. К-ның жағдайлары?


№1476-1477 есептердің шығарылу жолын тексеру.


№1476






жауабы: (-2;2)
жауабы: (1;2)


жауабы: шешімі жоқ.

4) жауабы: шексіз шешімі көп.


№1477
1) жауабы: шексіз шешімі көп.


2) жауабы:(-2;3)


3) ) жауабы: (1;3)
4) жауабы: шешімі жоқ.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет