|
Сабақ Мектеп: №68 «Жібек жолы»
|
бет | 1/195 | Дата | 02.05.2022 | өлшемі | 2,02 Mb. | | #33046 | түрі | Сабақ |
| Байланысты: 130- бұйрық
Пән: Биология
Сынып: 8
Күні: 31.01.2022
Сабақ
|
Мектеп:№68 «Жібек жолы» ЖОМ
Мұғалімнің аты-жөні: Буланбай Жансая Ғалымжанқызы
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сүйектің макро және микроскопиялық құрылысы. Сүйектің химиялық құрамы.
|
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты
|
8.1.6.2 Сүйектің химиялық құрамы мен макро микроскопиялық құрылысын зерделеу
|
Сабақтың мақсаттар
|
Сүйектің химиялық құрамы, макро және микроскопиялық құрылысын сипаттайды, зерттейді.
Сүйектердің құрамдарын ажыратады.
|
Бағалау критерилері
|
1.Сүйектің макроскопиялық құрылысын сипаттайды
2. Сүйектің химиялық құрамын талдайды.
3. Қалыпты сүйектің қасиеттерін, құрамын анықтайды
|
Сөздік қор
|
Рецептор, сүйекқап, остеоциттер, остеобластар, оссеин, сүйек кемігі.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Біліктілікке, ұйымшылдыққа, сабаққа жауапкершілікпен қарауға, топпен жақсы қарым- қатынас жасауға
|
Пәнаралық байланыс
|
Химия
|
АКТ қолдану дағдысы
|
телефон, видеожазба, интерактивті тақта
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Сүйек, қаңқа жайлы біледі, түсінеді
|
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру. «Өрмекші торы» әдісі.
Үй тапсырмасы « Миға шабуыл» әдісі
Оқушыларды бағалау: 10 баллдық шкаламен
Топқа бөлу: Сүйектердің атаулары бойынша 3- топқа бөлінеді7
1-топ: Ұзын сүйек
2-топ: Қысқа сүйек
3-топ: Жалпақ сүйек
|
Баллдық жүйе
|
Сабақтың ортасы
25 мин
|
Тыңдалым тапсырмасы: Оқушыларға интербелсенді тақта арқылы сүйектің химиялық құрамы, макро және микроскопиялық құрылысын көреді және тындайды.
1.Бейнежазбадан не көрдік?
2.Сүйекте қандай ұлпалар бар?
3.Сүйекке мықтылық қасиетті не береді?
4.Адам ағзасына оссенин нәруызы не үшін керек? Жас өскен сайын оның мөлшері қалай өзгереді?
5.Остеин цилиндрлері арасында орналасқан зат неден тұрады?
|
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіледі:
Оқушалардан бұл жаттығуда қандай қателер бар және оны қалай азайтуға болатынын сұрау.
-Сабақты қорытындылау. Ойын кезіндегі кемшіліктерді ескертіп түзету.
-Оқушыларды бір сапқа тұрғызу, тыныс жолдарын қалпына келтіру.
-Толық сапқа тұруларын қадағалау
-Сабаққа қатысуына байланысты мадақтау.
-Қоштасу.
-Бір саппен спорт залдан шығару.
|
|
Дифференциация- оқушыларға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|