САБАҚ:
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 11
|
Оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
С. Балғабаев «Тойдан қайтқан қазақтар» комедиялық драмасы
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
11.2.4.1 әдеби туындыдағы көтерілген мәселелерге өзіндік көзқарас тұрғысынан шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу;
|
Сабақтың мақсаттары
|
Драмада көтерілген бір мәселеге байланысты өз пікірін жазу
|
Бағалау критерийлері
|
Драмада көтерілген бір мәселеге байланысты өз пікірін жазады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Менің ойымша;
Пікіріме мынадай дәлелдер келтіремін;
Оның мынадай себептері бар;
Себебін былай түсіндіремін;
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
С. Балғабаев «Тойдан қайтқан қазақтар» комедиялық драмасының сюжеті, композ.құрылысы
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Іс-әрекет
|
Дереккөз
|
Сабақтың басы
5 минут
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылар назарын сабаққа аудару
Кезекшімен сұхбат
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру
Сынып оқушыларын 4 топқа бөлу
ІІ.Қызығушылықты ояту
Билет
|
Бастық
|
Той
|
Жемқорлық
|
Жолаушы
|
Ата-баба
|
Берілген тірек сөздерді шығарманың мазмұнымен байланыстырыңыз.
|
|
|
Сабақтың ортасы
10 минут
10 минут
5 минут
|
Тапсырма №1
Блум бойынша сұрақтар арқылы шығарманы талдау.
Білу Шығарма бойынша 3 кейіпкерді сипаттаңыз.
Түсіну Бұл шығарманы жазудағы автордың мақсаты қандай болды?
Қолдану Бұл шығармадан сіз қандай сабақ алдыңыз?
Талдау Осы шығарманы өзіңіз оқыған бір шығармамен салыстырыңыз.
Жинақтау Шығарманы оқуда сізді не қызықтырды?
Бағалау Шығармаға арқау болған бір мәселені таңдап, оны шешудің қолайлы жолын ұсыныңыз.
Дескриптор
Деректерді анықтайды;
Өз пікірін білдіреді;
Шығарманы өмірмен байланыстырады;
Шығарманы талдайды;
Шығармаға баға береді.
Топтық таныстырылым
Бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек»
Тапсырма №2
Шығармада көтерілген мәселенің бірін таңдап, шығармашылық жазылым жұмысын орындаңыз:
1 топ «Жасасын біздің қазақтар!» тақырыбында сатиралық өлең шумақтарын құрастыру (2-3 шумақ)
2 топ Шығарманың құндылығына баға беріп, сыни мақала жазу
3 топ Бүгінгі өмірде кездесетін жағдаятты негізге алып, әңгіме құрастыру
4 топ Кейіпкердің біріне арнап жағымпаздық өлең шумақтарын құрастыру
Сөз көлемі -70 сөз
Дескриптор
Креативті жазылым жұмысын жазады;
Драмадағы мәселенің бірін негізге алады;
Өзіндік көзқарасын білдіреді.
Топтық таныстырылым (топ көшбасшылары)
Бағалау «Саусақ сигналдары»
|
Сұлтанәлі Балғабаев
Тойдан қайтқан қазақтар
/«Қазақстан» пойызы/
/екі бөлімді комедия/
|
Сабақты бекіту
5 минут
|
Ой толғаныс
Оқушылар «ПОПС» формуласын толтырады.
Бірінші сөйлем «Менің ойымша,... »
Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … »
Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … »
Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім
|
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
Кері байланыс.
«Сұрақ-жауап» әдісі
1.Бүгін сіз үшін не маңызды және қызықты болды?
2. Сіз қандай сұрақтар бойынша нақты жауап алдыңыз?
3. Сіз үшін бүгін не қиын болды?
4. Сіз психологиялық ортаны қалай бағалайсыз?
5. Сіз үшін не жеткіліксіз болды?
|
|
Үй тапсырмасы
|
Әдеби эссеге дайындық
|
| Қосымша ақпарат
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
|
|
|
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|