Сабақ Пәні: Алгебра Тақырыбы: түрдегі квадраттық функцияларына есептер шығару Сыныбы: 8 «Ә» Күні



бет1/2
Дата03.03.2023
өлшемі22,45 Kb.
#71428
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Ашық сабақ


«Мектеп жанындағы интернаты бар №42 ЖОББМ» КММ


Ашық сабақ
Пәні: Алгебра
Тақырыбы: түрдегі квадраттық функцияларына есептер шығару
Сыныбы: 8 «Ә»
Күні: 27.01.2023 ж
2022-2023 оқу жылы

Мұғалімнің аты-жөні:

Карпаева М. К.

Пән/Сынып:

8 «Ә»

Күні:

27. 01. 2023ж

Тарау немесе бөлім атауы:

8.3В Квадраттық функция

Сабақтың тақырыбы:

түрдегі квадраттық функцияларына есептер шығару

Оқу мақсаты:

8.4.1.2 түрдегі квадраттық функциялардың қасиеттерін білу және графиктерін салу;

Бағалау_критериі:_____Саралап_оқыту_тапсырмалары'>Бағалау критериі:




Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;



Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету. Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

10 минут



Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Сыныпты түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ауал қалыптастыру.
Топ атын белгілеу. Топқа бөлу. Топ басшысын белгілеу.
Бүгін біз түрдегі квадраттық функцияларына есептер шығаратын боламыз.
Бағалау критерийі, сабақтың мақсатымен таныстыру.


Үй жұмысын тексеру: «Жол шетіндегі таңбалар» әдісі арқылы үйге білген тапсырманы оқушы өзі тексереді. Қ берілген есеп қате, К есептің дұрыс шығарылғанына күмән келтіремін. Д есеп дұрыс.


Өткен тақырыпты қайталау: «Ұяшықтар» әдісі арқылы тақтада стикерде берілген сұрақтарға жауап береді.
1.Квадрат функцияның графигінің төбесінің координатасы
2. Квадрат функцияның графигінің атауы
3. y = 2x2 функциясының параболаның тармақтары қалай бағытталған?
4. y = 2(x-2)2 функциясының графигінің түрлендіру жолын түсіндір
5. Парабола тармағы неге байланысты өзгереді?
6. Егер y=ax2 + n функциясында n >0 болса, онда түрлендіру қалай жүргізіледі?
7. Егер y=a(x-m)2 функциясында m <0 болса, онда түрлендіру қалай жүргізіледі?

Оқушылар амандасады. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді. Назарларын сабаққа аударады. Фонарик әдісі арқылы топқа бөлінеді.

Интерактивті тақтада үй жұмысының дұрыс нұсқасы көрсетіледі.


Оқушы үй жұмысын тексереді.
Оқушылар өткен тақырыпты қайталау үшін сұрақтарға жауап береді.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!»



Интерактивті тақта

30 минут

Сабақтың ортасы



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет