Сабақ:
|
«Ш. Тоқжігітов атындағы орта мектебі» КММ
|
Пәні: Информатика
|
Мұғалім: Омархан Алма Аханқызы
|
Күні:
|
|
Сынып: 6
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ойынға арналған құжатты дайындау
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
6.4.2.1. Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Авторлық құқық, плагиат ұғымдары туралы білім алады.
Біліп үйренгендерін қолданып, теориялық және практикалық түрде берілген тапсырмаларын орындайды.
Оқушылардың басым бөлігі: авторлық құқық, плагиат ұғымдарын анықтай алады. Түсінеді, талдайды, білімін қолдана алады.
Кейбір оқушылар: авторлық құқық, плагиат ұғымдарын сипаттай алады.
|
Бағалау критерийі:
|
Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын сипаттай алады
|
Тілдік мақсат:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Автор, плагиат, құқық
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын қалай түсінеміз?
Авторлық құқық бұзылғанда не істеу керек?
Авторлық құқық нысаны не болуы мүмкін?
Талқылауға арналған тармақтар:
Авторлық құқық, плагиат ұғымы
Авторлық құқық туралы заң
Авторлық құқықты бұзудағы жауапкершілік
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушыларды әділдікке, шындыққа, өз құқығын білуге ұмтылу
|
Пәнаралық байланыс
|
Құқық негіздері пәніндегі құқықтық заңның тармақтары кездеседі
|
Алдыңғы тақырып
|
«Ой генерациясы» («Не?», «Қайда?», «Қашан?») стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау.
|
Жоспар
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы.
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. 2 топқа бөлу.
Өткен тақырып бойынша көпір тапсырмасы «Ой шақыру» әдісі бойынша мынадай жуан, жіңішке сұрақтар қою арқылы білімдерін тексеремін.
1.Гиперсілтеме дегеніміз не?
2.Атау қою командасын ата
3.Гиперсілтемені алып тастау ретін анықта.
4.Командалар пиктограммасы мен оның қызметі арасындағы сәйкестігін тап.
қол шапалақтау әдісі
|
|
|