Сабақ тақырыбы: Адамның дүниетанымы. Таным жолында Модуль /пән атауы Өзін өзі тану



Дата12.09.2022
өлшемі310 Kb.
#38925
түріСабақ
Байланысты:
3.09 озин ози тану (1)


ЖЕЗҚАЗҒАН ИНДУСТРИАЛДЫҚ-ГУМАНИТАРЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ

Орта білімнен кейінгі, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған


ПЕДАГОГІНІҢ САБАҚ ЖОСПАРЫ



Сабақ тақырыбы:

Адамның дүниетанымы. Таным жолында

Модуль /пән атауы

Өзін өзі тану

Дайындаған педагог

Ерманова Е

"3" қыркүйек 2021 жыл

Қатысқандар саны:




Қатыспағандары:







1.Жалпы мәліметтер

Курс, оқу жылы, топ: 2ПРМПИ -01, 3ПРМПИ -03

Сабақ типі: Аралас сабақ.

2. Мақсаты, міндеттер: оқушыларға дүниені мәңгі жалпыадамзаттық құндылықтар тұрғысынан танудың маңыздылығын түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.

2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

оқушыларға дүниені мәңгі жалпыадамзаттық құндылықтар тұрғысынан танудың маңыздылығын түсінеді

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

  • Тақырып аясында сөйлей алады, өз пікірін айта алады, ережені қолдана алады;

  • Оқушылардың көпшілігі істей алады: Тірек сөздер бойынша әңгімелей алады, ережені сөйлеу барысында қолдана алады;

  • Кейбір оқушылар істей алады: жоғары деңгейдегі тапсырмаларды орындай алады, жаңа сөздермен сөйлем құрастыра біледі, өз бетімен тірек сызба құрастыра біледі

Бағалау критерийі

- өздері туралы мәлемет береді;
- өз топтвғы студенттерді естіп, бір – біріне баға береді.

Тілдік мақсаттар

  • Түрлі ақпарат көздерінен мәлімет алады, тұжырым жасайды, пікір алмасады (оқылым, тыңдалым, айтылым дағдылары).

  • Деректердің мазмұнын түсінеді, тарихи интепретация жасай алады, мінездеме жазады (оқылым және жазылым дағдылары).

Құндылықтарды дарыту

- Бағдарламаны үйрету арқылы оқушылардың танымдық, біліктілік қабілеттерін дамыту;
- Оқушылардың тілдік сауаттылығын дамыта отырып, кәсіби маман болып қалыптасуына ықпал жасау

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, Қазақ тілі, Тарих

Негізгі дағдылары

Сөйлеу, есту

Бастапқы білім

10-сынып бағдарламасы

3. Сабақты жабдықтау

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

Өзін-өзі тану: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық /Жұбатова Л.С., Әкімбаева Ж.Ж., Нұркеева С.С. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2019. – 166 б.

3.2 Техникалық құралдар, материалдар

Слайд, компьютер, проектор, түрлі – түсті қағаздар

4. Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер

Мақсаты. Бағалау критерийлері

Ресурстар

4.1 Сабақтың басы



  1. Сәлемдесу.

  2. Ойын.

Т – ережесі:
1. Тәртіп.
2. Талап.
3. Тыныштық.
4. Татулық.
5. Тазалық.
Студенттер ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып - білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді татулықпен өткізейік.
Сұрақ-жауап түрінде
Зерттеу жүргізіңіздер. «Борыш», «міндет» деген не?
Жыл бойына «Әр күнде бір игі іс» мақсатымен әрекет етуді жоспарлаңыздар. Жоба күнделігіне жазыңыздар.
Қанатты сөз
«Атымды Адам қойған соң қайтып надан болайын. Абай»
Дәйексөзді оқып, мағынасын түсініп алыңыздар.
Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап беріңіздер (7 бет)

Өздеріне сипаттама бере алады

Видео сабақ

4.2 Сабақтың ортасы
Жаңа білім

1-тапсырма. Сөздер мен олардың анықтамасын салыстырыңыздар. Әр сөздің өзiне сәйкес келетiн анықтамасын табыңыздар. (8 бет)
2-тапсырма. Берілген мәтіндерді оқып, оған өз пікірлеріңізді білдіріп, ой қорытындысын жасаңыздар. (9 бет)
3-тапсырма. Айналаңызда өзіңіз «нағыз адам» деп санайтын жақындарыңызбен және таныстарыңызбен «Нағыз Адам болудың сыры» тақырыбында әңгімелесіңіз. Ойыңызды жазбаша түрде түйіндеңіз. (9 бет)
4-тапсырма. Сократтың «Адам – құл, ӛзін жеңіп ұстамаған» деген ойын тақырып етіп алып, эссе жаз.



Сұраққа жауап беру арқылы өз ойларын жеткізеді






4.3 Сабақтың соңы
Сергіту сәті.

. Тапсырма 5.
Оқушыларды белсендігін арттыру үшін бұл тапсырма топтық тапсырма ретінде орындалуы мүмкін.
Адам туралы ақпаратты басқа планеталардың өкілдеріне жіберу керек деп елестетіп көріңіз. Жер тұрғындары туралы не айтасыз? Бұл хабарламада әсіресе не ерекшеленеді?
Үй тапсырмасы
Адам кім екенін түсіну, әр оқушы шығармашылық жұмыста – басқа планеталардың тұрғындары үшін адам туралы ақпарат жасау арқылы білдіре алады.
Жүректен жүрекке
Мұғалім оқушыларға сабақты мазмұнына жақын әндердің бірін орындаумен аяқтауды ұсына алады
осы тақырыпқа.









5. Рефлексия



6. Үй тапсырмасы

Адам кім екенін түсіну, әр оқушы шығармашылық жұмыста – басқа планеталардың тұрғындары үшін адам туралы ақпарат жасау арқылы білдіре алады.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы








7. Сабақ бойынша рефлексия



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




8. Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткенекі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Ф ЖИГК 703-04-20 Педагогтің сабақ жоспары. Үшінші басылым
Ф ЖИГК 703-04-20 Поурочный план педагога. Издание третье


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет