10. 4. Векторлар және түрлендірулер
|
Мектеп:
Шымкент қаласындағы «химия-биологиялық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі» «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымының филиалы
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Есептер шығару
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.4.20 - түзудің канондық теңдеуін құрастыру;
10.4.21 - түзу теңдеуінің канондық түрінен параметрлік түріне көше алу;
10.4.22 - берілген екі нүкте арқылы өтетін түзудің теңдеуін құру;
|
Сабақмақсаттары
|
түзудің канондық теңдеуін құрастыра алатын болады; екі нүкте арқылы түзудің теңдеуін құра алатын болады.
|
Бағалау критерийлері
|
түзудің канондық теңдеуін құрастыра біледі және алады.
түзудің канондық теңдеуі құрастыра отырып, параметрлік теңдеуге өте алады.
екі нүкте арқылы түзудің теңдеуін жаза алады.
|
Тілдікмақсаттар
|
Оқушылар
Жазықтықтағы және кеңістіктегі түзулердің теңдеулерін сипаттайды.
Пәнге қатысты лексика мен терминология
Сфера – Sphere
Канондық теңдеу - Standard equation
Жалпы теңдеу - General equation
Центр - Center
Радиус – Radius
Диаметр - Diameter
Жанасу жазықтығы - Plane of tangent Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
Түзудің жалпы теңдеуі.
Түзудің канондық теңдеуі.
Түзудің параметрлік теңдеуі.
|
Құндылықтардыдарыту
|
-өмір бойы білім алуға бейімделеді;
-дұрысшешімқабылдауүшін, қоғамдықөміргеқатысуүшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру;
|
Пәнаралық байланыстар
|
-
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақта және ноутбуктер
|
Бастапқы білім
|
Жазықтықтағы түзудің теңдеуі және оның түрлері.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
2 мин
20 мин
10 мин
|
Практикалық сабақ:
Бұл сабақ практикалық сабақ болғандықтан оқушыларға дәптерінде төмендегі сұрақтарға жауап жаздырудан бастаймын.
Бұл тапсырманы мұғалім журналына +- деген белгімен бағалап шығамын.
Сабақта тілдік мақсатты жүзеге асыру мақсатыңда CLIL-дің техникасы қолданылады. Оқушылар терминдер арқылы, академикалық тілді дамыта отырып топтарға бірігеді.
Оқушыларға оқу мақсатына сәйкес деңгейлік есептер беріледі.
«Плакаттар» стратегиясы. (Топтарға түзудің үш түрлі теңдеуіне байланысты есептердің бір-бір шешімін флипчарттарға жазу ұсынылып,. Плакаттарды бөлмедегі әртүрлі жерде ілінеді, топтарға түсіндіреді. Топтар жасыл маркермен «Бұл жұмыста не жақсы жасалды?»,
Кері байланыс:
Неге қол жетті?
Тапсырмалардың қай бөлігінде сенімді болдыңыз?
Нені жетілдіру керек?
|
Слайд №1
Кеспе қағаз
|
Сабақтың соңы
3 мин
|
Рефлексия
мен сабақты қалай игердім
Бүгін мен сабақта мынаны игердім:
Мен сабақтың бұл бөлігіне сенімдімін:
Бұл бүгін мен үшін сабақтың ең қиын бөлігі болды:
Бұл қиын болды, себебі:
Топтық жұмыс кезінде (өзінізді бағалаңыз):
Мен мұқият тыңдадым 0 1 2 3 4 5
Мен біреуді маған түсіндіруді сұрадым 0 1 2 3 4 5
Мен неліктен келіспейтіндігімді түсіндірдім 0 1 2 3 4 5
Мен неліктен келісетіндігімді түсіндірдім 0 1 2 3 4 5
Мен өз дәлелдерімді келтірдім 0 1 2 3 4 5
Үйге тапсырма:
|
Қосымша
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?
|
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
|
Оқушылар дифференциалдық тапсырмалар алады.
|
Критерйдер, жауаптар парақтары. Бір-бірін тексеріп, бағалау.
|
Сергіту сәтін орындау
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Жоғары деңгедегі кері байланыс беру
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|