Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
11.3.В Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар
|
Мектеп: «№ 27 ЖОББМ» КММ
|
|
Күні: 31.01.2022
|
Мұғалімнің аты-жөні: Чурбаева Гузель Ринатқызы
|
Сынып: 11 «А»
|
Қатысқандар саны:18
|
Қатыспағандар саны:1
|
Сабақ тақырыбы
|
Көрсеткіштік функция, оның қасиеттері және графигі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
11.3.1.14-көрсеткіштік функцияның анықтамасын білу және оның графигін салу;
11.3.1.15-көрсеткіштік функцияның қасиеттерін есептер шығаруда қолдану;
|
Сабақ мақсаттары
|
көрсеткіштік функцияның анықтамасын және оның графигін салуды, функцияның қасиеттерін есептер шығаруда қолдануды үйрету
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
3 мин
|
Оқушылармен сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушыларды түгендеймін.
Оқушылармен танысамын.
Психологиялық ахуал: «Менің есімім - ..... Мен ..... болғым келеді. Бұл мамандықты таңдаған себебім, .....». Оқушылар толықтырып, жауап беру қажет
Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен таныстырамын.
|
Оқушылардың барлығы назарларын сабаққа аударады.
Сұрақтарға жауап береді.
Дәптерге сабақ тақырыбын жазады.
|
Оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалаймын: «Жарайсың»
|
Слайд
|
Негізгі бөлім
Жаңа тақырыпты «INSERT» әдісі арқылы түсіндіру
15 мин
|
Тақырыпты ашу мақсатында сәйкестендіру слайдын ұсынамын.
Оқушылардан функцияларды графиктерімен сәйкестендіруді сұраймын.
Көріп тұрған бірінші функциямыз қандай функция? Оның графигі қандай?
Қөрсеткіштік функцияға көшпес бұрын, дәрежелік функцияның анықтамасын, дәреженің қасиеттерін еске түсіреміз.
Дәреженің қасиеттерін еске түсіру үшін, слайд арқылы 2 бағанға бөліп есеп беремін.
Анықтама. y = ax (a > 0, a ≠ 1) түрінде берілген функция көрсеткіштік функция деп аталады. Мысалы, y = және т.с.с көрсеткіштік функциялар болады.
Сұрақ: y = , y = , y = қайсысы көрсеткіштік функцияға жатпайды?
Г рафик арқылы көрсеткіштік функцияның қасиеттерін көрсетемін.
|