Мектеп:
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:
|
Ә.Байсалбаев ОМ
Жасанды интеллект
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
23.09.2024
|
Сынып 11Ә
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны :
|
Сабақ тақырыбы
|
Нейрондық желіліер
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
11.3.4.1 машина оқыту, нейрондық желілер (нейрондар және синапстардың) қағидаттарын түсіндіру;
|
Сабақ мақсаттары
|
«Нейронды желі» ұғымын біледі;
Машиналық оқыту,нейрондық желі қағидаттарын сипаттайды
Нейрондық желілерді қолданылуы бойынша салыстырады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Білім алушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
5 мин
|
1.Сәлемдесу
2.Оқушыларды электронды журнал бойынша түгендеу.
3.Жағымды психологиялық ахуал туғызу
«Ой қозғау» әдісі
Бағыттаушы сұрақ:
Нейрондық желі туралы не білесіңдер?
Сабақ тақырыбы,оқу мақсатымен таныстырады
|
Сәлемдеседі
Ойларын ортаға салады
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады.
|
«Домбыра» арқылы бағалау
|
Kundelik.kz
АКТ
Слайд 1
|
Сабақтың ортасы
29 мин
|
«PPP» немесе «ТТҚ» әдісі.
(презентация,практика,продукт
танысу, тәжірибе,қолдану) әдісі
Мұғалім жаңа сабақты презентация арқылы түсіндіреді
1-тапсырма
Жұппен жұмыс
А деңгейі.
Мына ұғымдардың тіркемесін ретімен қой:
мәшинелік оқыту, жасанды нейрондық желілер, жасанды интеллект.
2 тапсырма
Жеке жұмыс. В деңгейі. Кестені толтыр.
Биологиялық нейрон мен жасанды нейронды салыстыр.
3 тапсырма. С деңгейі
Интернет желісінен «Жасанды нейронды желілер тарихы»
деген тақырып бойынша ақпарат іздеп тауып, кестені қалпына келтір.
|
Мұғалімді тыңдайды.
Анықтамаларын дәптерге жазып алады
1 тапсырманы орындайды
Дескриптор:
Нейрондық желі ұғымын біледі– 1 балл
Машиналық оқыту,нейрондық желі қағидаттарын сипаттайды – 1 балл
Ретімен орналастырып, талдайды - 1 балл
2 тапсырманы орындайды
Дескриптор:
Нейрондық желінің ұқсастықтарын ажыратады – 1 балл
Нейрондық желінің айырмашылығын жазады – 1 балл
Нейроды желілердің қолдану салаларын салыстыра алады – 1 балл
3 тапсырманы орындайды
Дескриптор:
Нейрондық желі туралы ақпаратты толықтырады – 4 балл
|
ҚБ:
«Жарайсың!»
«Керемет!»
«Жақсы
«
ФБ:
3 балл
ҚБ:
«Жарайсың!»
«Керемет!»
«Талпын!»
ФБ:
3 балл
|
Слайд 2 - 6
Дәптер
Слайд 7
Оқулық
дәптер
Слайд 8
Оқулық
Дәптер
Интернет желісі
Компьютер
|
Соңы
8 мин
|
«Сұрақ - жауап» арқылы сабақты бекіту
1. Нейрондық желілер неліктен көпшілікке мәлім?
2. Нейрондық желілердің қандай артықшылықтары мен кемшілік-
тері бар?
3. Нейрондық желілерді қолданғанда неліктен шектеу қойылады?
4. Қалай ойлайсың, нейрожелілер қалай жұмыс істейді? Олар қандай
іс-әрекеттерді орындай алады?
Сабақтың соңында оқушылар https://classroomscreen.com/ платформасы арқылы кері байланыс жүргізеді:
Бағалау.
Үйге тапсырма: Оқулық 37 бет, үй тапсырмасы, 1 тапсырма.
|
Сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс береді
|
ҚБ:
«Жарайсың!»
«Керемет!»
Өзі-өзі бағалау
|
Слайд 10
joincrs.com
|