Сабақ тақырыбы Заңнамамен еңбек жағдайлары қалай реттеледі? Кәсіби мақсат



бет1/4
Дата21.12.2022
өлшемі30,62 Kb.
#58763
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Қмж Еңбек жағдайлары


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.2C Еңбек жағдайлары

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Мырзахадир Мерей

Сынып: 9

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Заңнамамен еңбек жағдайлары қалай реттеледі?

Кәсіби мақсат

Тарихи деректер мен құжаттарды оқыту арқылы оқушылардың зерттеушілік дағдысын дамыту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

ОМ 1. ҚР еңбек кодексінің баптарын негізге ала отырып еңбек жағдайларын анықтау
ОМ 2. Құқықтық жағдаяттарды талдау арқылы жұмыс беруші мен жұмысшының құқықтары мен міндеттерін түсіндіру

Сабақ мақсаттары

Меншік түрлерін анықтайды, меншікке ие болудың бастапқы және туынды тәсілдерін түсінеді.

Бағалау критерийлері

Білу және түсіну
1.Еңбек субъектілері, жұмыс уақыты, тынығу уақыты, жалақы ұғымдарын біледі
2.Жұмыс беруші мен жұмыскердің құқықтарын жіктейді
3. Жұмыс беруші мен жұмыскердің міндеттерін жіктейді
Білімін қолдану, сыни ойлау
Еңбек инспекциясына жұмыс берушінің заңсыз іс-әрекеттеріне байланысты арыз үлгісін жазады



Тілдік мақсаттар


Диалогқа және жазылымға қажетті сөйлем құрамалары: Жұмыс режимі: (...)
Тынығу уақытының сақталуы маңызды, себебі ( ...)
Демалыс уақытында алаңдамау керек, өйткені (...)
Жалақы...

Құндылықтарды дарыту



Өмір бойы оқу: материалды білуге құмарлық, шығармашылық және сыншылдық тұрғыда зерттеу арқылы оқуға деген сүйіспеншілікті дағдыландыру

Пәнаралық байланыстар

Қазақстан тарихы

АКТ қолдану дағдылары

Сабақ барысында интерактивті тақта мен жеке ноутбук қолдануға рұқсат етіледі...Оқушылар ақпарат толықтыру үшін персональды компьютер кажет...

Бастапқы білім

Меншік түрлерін біледі және анықтай алады



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы
3 минут

10 минут


10 минут

9 минут


Сабақтың аяғы
4 минут

Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпты 3 топқа бөліп, жағымды ахуал орнату.
Б Оқушыларға бейнематериал көрсетіп, бейнематериал бойынша сұрақтар қоя отырып, сабақтың тақырыбына шығу.
Т
1 топ - Еңбек жағдайлары (жұмыс уақыты, тынығу уақыты, жалақы)
2 топ - жұмыс берушінің құқықтары мен міндеттері
3 топ - жұмыскердің құқықтары мен міндеттері
Дескриптор:
Еңбек жағдайларын ажырата алады;
Жұмыс берушінің құқықтары мен міндеттерін біледі
Жұмысшының құқықтары мен міндеттерін түсінеді
Б «Бірін-бірі оқыту» («Броун қозғалысы»).
Әр топ еңбек құқықтары жазылған 1 «тілшеден» алады. Топтар 7 минут ішінде өз «тілшелеріндегі» ақпаратпен танысып, топтарға таныстырады.
Критерийлері:
Еңбек жағдайларын анықтау
Нақты дәйек келтіріп түсіндіру
Б/Т Кейс технологиясы
Топтар төмендегі жағдаяттарды талқылап, еңбек қатынастары субьектілерінің құқықтары мен міндеттерін анықтайды.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет