Пән: Математика
|
Мектеп: №24 Ж. Сүлейменов атындағы жалпы орта мектеп
|
Күні:4.10.22ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сарбаева А
|
Сынып: 4-сынып
|
Қатысқандар саны:22 Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
10, 100, 1000 сандарына қалдықпен бөлу
|
Оқу мақсаты
|
4.1.2.6 - 10, 100, 1000 сандарына қалдықсыз және қалдықпен бөлу
|
Сабақтың мақсаты
|
10, 100, 1000; сандарын қалдықпен және қалдықсыз бөлуді білетін болады.
10, 100, 1000; сандарын қалдықпен бөлуді қалай тексеруді түсіндіре алатын болады.
Күнделікті өмірден 10, 100, 1000; сандарына қалдықпен және қалдықсыз бөлуге есептер құрастыра алатын болады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі
|
Педагог әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Бағалау
|
Ресрурс
|
Сабақтың басы
5 мин
|
(Ұ) «Сиқырлы қапшық»
Қапшыққа салынған саны бірдей қызыл,сары,жасыл шариктер таңдап алуды ұсынамын. Осы түстер бойынша оқушыларды 3 топқа бөлемін:1-топ: «Сергіту жаттығуы
«Кездесу» ойыны
|
Топтарға бөлу. Жаңа топ құру
Себетпен стикер әкелу. Оқушыларға себеттен стикер алуларын сұраймын.Стикер түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау сөздері арқылы қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар.
|
Сабақтың ортасы
35 мин
|
Есепте
3 тапсырма
Есепте.
45 000 : 100 + 50 =
567 – 623 : 7 + 13 =
62 ∙ 9 – 928 : 2 =
(3 599 + 101) : 100 =
825 ∙ 1 000 : 10 =
100 000 : 100 : 100 =
|
Берілген тапсырманы орындайды
5 тапсырма
Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.
10 см2 = мм2
1 м2 = см2 = мм2
1 000 000 м2 = км2
5 дм2 = см2 = мм2
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау сөздері арқылы қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар.
|
|
Дескрипторы:
Сен көптаңбалы сандарды 10, 100, 1000-ға қалдықпен бөлуді үйренесің.
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау сөздері арқылы қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар.
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.
Ой толғаныс кезеңі
Үйге №10
|
8 тапсырма
Үш ағайынды үстелде жатқан жаңғақтарды қалай бөлуге болатынын ойлануда. Арман былай деді: «Егер әрқайсымыз 8 жаңғақтан алатын болсақ, екеуі артық қалады. Ал 9 жаңғақтан алатын болсақ, бір жаңғақ жетпей қалады». Үстелде барлығы қанша жаңғақ болған?
Жауабы: үстелде барлығы жаңғақ болған.
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау сөздері арқылы қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар.
|