Сабаққа негізделген оқу мақсаты



бет1/3
Дата23.11.2023
өлшемі146,26 Kb.
#125165
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Анаэробты және аэробты тыныс алу. Анаэробты және аэробты тыныс алу үдерістерін химиялық реакция теңдеулерін қолданып қарастыру. Анаэробты және аэробты тыныс алудың тиімділігі


Мектеп:

Сабақ тақырыбы: Анаэробты және аэробты тыныс алу. Анаэробты және аэробты тыныс алу
үдерістерін химиялық реакция теңдеулерін қолданып қарастыру. Анаэробты және аэробты
тыныс алудың тиімділігі

Күні

Мұғалімнің есімі:



Сынып: 9

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны



Сабаққа негізделген оқу мақсаты



9.1.4.1 - тыныс алу реакциясының химиялық теңдеуін пайдалана отырып, анаэробты
және аэробты тыныс алуды салыстыру

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: анаэробты және аэробты тыныс алуды салыстырады
Оқушылардың басым бөлігі: анаэробты және аэробты тыныс алу үдерістерінде
химиялық реакция теңдеулерін қолданады
Кейбір оқушылар: анаэробты және аэробты тыныс алудың тиімділіктерін анықтайды

ойлау деңгейі

Қолдану, талдау

Бағалау критерийлері:
(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)



-Тыныс алудың типтерін талдайды
- Тыныс алу реакциясының химиялық теңдеуін құрастырады
-Анаэробты және аэробты тыныс алудың тиімділіктерін анықтайды



Тілдік мақсаттар

Терминология: Анаэробты тыныс алу, аэробты тыныс алу, гликолиз,глюкоза,
оттегі, АТФ, көмірқышқыл газы

Диалог/ жазылым үшін қолданылатын тіркестер.
Тыныс алу дегеніміз не? Тыныс алудың қандай түрлері бар?
Тірі ағзалар не себепті тыныс алады?

Құндылықтарды дарыту

Бір бірімен бірлесе жұмыс жасауға, ынтымақтастыққа, шығармашылықпен
жұмыс жасауға баулу

Пәнаралық байланыстар

Химия /химиялық реакция теңдеулерін жазу/
Математика /Пайдалы әсер коэффициентін есептеу/

Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім

7 сыныпқа арналған оқулықтан § 74;
8 сыныпқа араналған оқулықтан §1 қайталау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық ахуал туғызу
«Өзіңізге тілегенді – басқаларға тілеңіз» әдісі арқылы

Сыныпты «Суреттер сөйлейді»әдісімен алдыңғы тақырыпты байланыстыра отырып, 3 топқа бөлінеді.


1 топ-«Температура»тобы
2 топ-«Ылғалдылық»тобы
3 топ-«Жарық»тобы


«Кім шапшаң» әдісі арқылы

  1. Мембраналық тасымалдаудың рөлі қандай?

  2. Аптап ыстық күні құм мен тас ыстық, ал жапырақ салқын болады,не себепті?

  3. Не себепті барлық өсімдіктер суды буландырады?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет