Сабақтақырыбы Үшбұрыштың ауданы Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары



Дата07.01.2022
өлшемі27,16 Kb.
#19295
түріСабақ




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Аудан

Мектеп: 200

Күні: 02.03.2021ж

Мұғалімнің аты-жөні: Қуанышбаев Қ

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Үшбұрыштың ауданы

Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

8.1.3.12

үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану





Сабақтың мақсаттары

Үшбұрышаудандарытақырыптарынаесептершығару.Олардыңүшбұрыштыңауданытақырыбынаналғанбілімдерінтереңдету, жүйелеу.

Бағалау критерийлері

Оқушылар үшбұрыштыңауданын табуды

біледі:

  • егер екі қабырғасы мен олардың арасындағы бұрышы берілсе;

  • егершбұрышытңүшқабарғасыбелгіліболса;

  • егерекікатетібелгіліболса (тікбұрыштыүшбұрышта);

  • егеролдұрысболса;

  • егероғаніштейсызылғаншеңбердің радиусы белгіліболса;

  • сырттайсызылғаншеңбер радиусы белгіліболса (дұрысүшб.)

  • егергипотенузағатүсірілгенбиіктік пен катеттердіңбірініңгипотенузадағыпроекциясыбелгіліболса;

  • тікбұрыштыүшбұрыштыңкезкелгенқабырғасы мен бірбұрышыберілгенде.

қолдана алады:

  • формуланы кез-келген үшбұрыш ауданын табуға.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • топта жұмыс істеу кезінде теориялық материалды ғылыми тілде негіздей алатын болады;

  • өзінің әрекетін сипаттап, қорытынды жасайтын болады;

  • ауызша өз жауабын ғылыми тілде еркін жеткізетін болады;

Пәндік лексика және терминология:

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардыжекежұмысжасауарқылыөзініңбілімінбағалауғаүйрету. Оқу мен білімдіүйренуүшінтабандылықмінездіңмаңыздылығынсезіндіру

Пәнаралық байланыс

Практикалықтапсырмалардыорындауарқылышынайыөмірменбайланыстыру.

Бастапқы білім

Үшбұрыштың түрлері, шеңберге сызылған үшбұрыштар, тригонометриялық функциялардың белгілі бұрыштардағы мәндері

Сабақбарысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы
5минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Ауызша:


  • үшбұрыштың түрлерін сұрау;

  • аудан формулаларын сұрау.

  • сабақ мақсатымен таныстыру: «Үшбұрыш аудандары тақырыбына есептер шығару»



Слайд №1-5


Сабақтың ортасы

5 минут


Жекелеме жұмыс

Тестік тапсырма орындайды. Кілтімен бірден тексеру. Оқушылар өздерін өздері бағалайды. Мұғалім көпшілік оқушыларда шықпаған еспті ғана талдайды.



Қосымша 1

Слайд №6


Сабақтың ортасы

25 минут


Топтық жұмыс: «Бәйге»

Өтілген тақырып бойынша негізгі теорияны қолдана отырып, есептер шығару.Топ болып жарысады. Топ басшысы оз тобынан тақтаға шығатын оқушыны тағайындап отырады. Тақтаға шыққан оқушы тәз, әрі мұқият тапсырманың шығарылуын оқушыларға қысқаша түсіндіреді. Басқа топ мүшелері тапсырманы орындаушыға есеп жайлы сұрақтар қоюына болады. Қорғаушы жауап бере алмаса, ұпай берілмейді. Қай топ көп есеп шығарса, сол топ жеңімпаз атанады.


Қосымша 2



Сабақтың соңы
5 мин

Рефлексия.

Мен не білемін... Мен бүгін үйрендім …

Мен не істей аламын ... Мен үйреніп алдым …

Мен енді ... қабілеттімін. Мен түсіндім …



Үй тапсырмасы. Тік бұрышты үшбұрыштың ауданын табуға арналған формулаларды қарастырып, қорытып келу


Слайд №8

Қосымша 3



Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Сабақтаоқытудыңсаралауәдісіәрдеңгейлітпотарғабөлуарқылыкөріністабады. Оқушыларжұппенжұмысжасаукезіндетапсырмалардыкүрделілікдеңгейінебайлыныстыөздерітаңдайды.

Теориялықбілімдерінбағалаукезіндеоқушыларөзінөзітексеруәдісінқолданады, соныменбіргеөздікжұмыстарынтексерудебірінбірібағалайды. Топтықжұмыскезіндеоқушылардыңтеоремалардыдәлелдеубарысындапараллелограммныңауданыныңқасиетінқолданаалудағдаларытексеріледі.

Сабақбарысындасызуқұралдарынқолданудақауіпсіздікережелерінқадағалау.Оқушылардыңтікотыруынқадағалау.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет