Сабақтың тақырыбы
|
Құжатты басып шығаруға дайындау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.2.2.1Құжатты баспаға дайындау (парақ өлшемдерін өзгерту, бет өлшемдерін қою, алдын ала көру және тағы басқа)
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Баспаға дайындау мен баспадан шығару амалдарын орындай алады.
Оқушылардың басым бөлігі: Параметрлерді өзгертеді.
Кейбір оқушылар: Бетке нөмір қоюды біледі.
|
Бағалау критерийі
|
Баспадан шығаруға дайындауды және шығаруды біледі.
Параметрлерді өзгертеді.
Бетке нөмір қоюды үйренеді
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері
|
Білу, түсіну, қолдану.
|
Тілдік мақсаттар
|
Жиек, беттердің параметрлері, кірістіру, беттің шекарасы
|
Құндылықтарға баулу
|
жауапкершілік;
ұқыптылық;
|
Пәнаралық байланыс
|
орыс тілі, қазақ тілі.
|
Алдыңғы білім
|
Scratch бағдарламасында анимация құру
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
I.Ұйымдастыру,
қызығушылығын таныту
(3 минут)
Үй тапсырмасын тексеру
(8 минут)
|
Салемдесу, оқушыларды түгендеу, сынып ішіндегі тазалық пен сынып оқушыларының сабаққа қатысымын қадағалау.
«Тамаша екен» шаттық шеңбер құру арқылы окушыларға көңіл күй сыйлау.
Бағалау парағын таратып беремін, түсіндіріп кетемін.
«Гол салу» ойыны
Әрбір оқушы өз жауаптарын доппен гол салып есептеп отырады.
Доптар астында сұрақтар қойылады. Егер сұраққа жауап берсе, гол соғылады.
-Sprite қандай мағынаны білдіреді?
-Scratch программасында қандай блоктарды қолданамыз ?
- Scratch программасының негізгі терезесі неше бөліктен тұрады ?
- Scratch ортасында сурет қалай салынады?
- Scratch ортасының кеңейтілімі қандай ?
- Неліктен кейіпкерді «спрайт» деп атаған?
-«Жанды графика» ұғымы не үшін қолданылады?
- Scratch программалау ортасын қалай жүктеуге болады?
- Scratch программалау ортасын қалай іске қосамыз?
|
|
Сабақтың ортасы
Жаңа оқу материалын таныту.
(15 минут)
Жаңа сабақты пысықтау
( 4 минут)
Сәйкестендіру
Сергіту сәті
/1минут/
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс
|