Сабақтың мақсаты: Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті



бет1/2
Дата16.05.2023
өлшемі436,04 Kb.
#93652
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
26.04.2023 алгебра


Сабақтың тақырыбы: Теңсіздіктер жүйелерін шешу

Бөлім:

Теңсіздік

Педагогтің аты-жөні:

Карпаева М. К.

Күні:

26. 04. 2023ж

Сынып: 8 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.2.2.10 біреуі сызықтық, екіншісі - квадрат теңсіздік болатын екі теңсіздіктен құралған жүйелерді шешу;

Сабақтың мақсаты:




Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 10 минут



Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Сыныпты түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ауал қалыптастыру. «Смайликтер» ізінен қайталау.

Бағалау критерийі:


І. Үй жұмысы бар және дұрыс: 2 балл
Үй жұмысы бар , бірақ қате – 1 балл
ІІ. Өткен тақырыпты қайталау. 1балл
ІІІ. Жұптық жұмыс. 2 балл
IV. Ұжымдық жұмыс 2 балл
V. Жеке жұмыс 1 балл
VІ. Оқушы сабақтың барысында үнемі белсенділік көрсетіп отырса, 1 балл


Үй жұмысын тексеру


Өткен тақырыпты қайталау:
Ширату жаттығулары «Конверттегі сұрақ» әдісі бойынша оқушылардың ойлау зейінін шоғырландыру сұрақтары
1.Теңсіздікті шешу дегенді қалай түсінесіздер?
2.Теңсіздіктің шешімі дегеніміз не? 3.Қандай теңсіздікті мәндес теңсіздік дегеніміз не?
4.Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін қалай шешеді?
5.Кандай теңсіздік квадрат теңсіздік деп аталады?
6.Рационал теңсіздік дегеніміз не?
7. 10 қай санның квадраты?
8.Қарама-қарсы сандардың қосындысы неге тең?
Саралау: диалог, бағалау

Оқушылар амандасады. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді. Назарларын сабаққа аударады.

Өткен тақырыпты қайталайды, оқушылардың математикалық тілде сауатты сөйлеу дағдысын жетілдіреді.





Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!»

Смайликтер суреті



Сабақтың ортасы 30 минут



1-тапсырма. «Кім жылдам?» Ұжымдық жұмыс.
Жанында отырған оқушымен жұптасады.
Саралау: қарқын, қолдау.
Е оқушыға. Берілген аралықтарды сан түзуінде белгіле:







Дискриптор:
Сан түзуінде нүктелерді белгілейді.
Тиісті немесе тиісті емес аралықтарды көрсетеді.
Барлық оқушыларға:





Дескриптор:
-сызықтық теңсіздіктің шешімдер жиынын табады;
-квадрат үшмүшенің түбірлерін табады;
-квадрат үшмүше мәндерінің оң (теріс) болатын аралықтарын табады;
-квадрат теңсіздіктің шешімін табады;
-теңсіздіктердің шешімдерінің қиылысуын табады.
С тобындағы оқушыға: Функцияның анықталу облысын табыңыз:

Дискриптор:
Жүйе құрады.
Теңсіздіктердің шешімін табады.
Жауабын жазады.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет