Сабақтың тақырыбы 100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттамай ауызша қосу және азайту



Дата15.06.2023
өлшемі18,66 Kb.
#101563
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ МАТ 2 (копия)


Бекітемін: ___________


Күні :
Пәні:Математика
СЫНЫП:2

Мектеп:
Мұғалім:
Қатысқандар саны:17
Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттамай ауызша қосу және азайту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.6 екі таңбалы сандарды: түріндегі өрнектерді ондықтан аттамау жағдайында ауызша қосу мен азайтуды орындау

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттамай ауызша қосу және азайту
Көбі:


Кейбірі:

Бағалау критерийлері




Құндылықтарды дарыту


Пәнаралық байланыс

Сабақта түрлі-түсті қарындаштарды, ақ қағаздарды пайдалана отырып көркем еңбек, өз мамандықтарын айту арқылы өзін-өзі тану пәндерімен байланыс жүреді.


АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта


Тілдік құзыреттілік



Бастапқы білім



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал. Миға шабуыл
Сырын ашып беретін әр ұғымның,
Ғажап сырды осыдан сен ұғындың.
Қиыны мен қатар тұрар қызығы,
Математика – патшасы сан ғылымның.
Өткенді қайталау
Өткен сабаққа қатысты жаттығулар сұрау, үй тапсырмасын тексеру




Сабақтың ортасы

Жаттығу жұмыстары
1-есеп
а) Қосу мен азайтудың қалай орындалғанын түсіндір. Қорытынды жаса.
1) 67+2= 2) 69-2=
1) 67+2=60+(7+2) =60+9=69
/ \
60 7 деп аламыз
2) 69-2=60+(9-2) =60+7=67
/ \
60 9 деп аламыз
ә) Қосу мен азайтуды түсіндіре отырып шығар.
1) 73+6 2) 86+2
1) 73+6=70+(3+6) =70+9=79
/ \
70 3
2) 86+2=80+(6+2) =80+8=88
/ \
80 6
2-есеп Кестелерді толтыр

Қосылғыш

33

6

30

Қосылғыш

6

71

9

Қосындындының мәні

39

77

39

33+6=30+(3+6) =30+9=39
/ \
30 3
77-6=70+(7-6) = 70+1=71
/ \
70 7
39-9=30+(9-9) =30
/ \
30 9
3-есеп Өрнектер құр
Үлгі: a мен 2-нің айырмасына 7-ні қосу: (a-2)+7
а) с мен 5-тің қосындысынан 20-ны азайту;
(с+5)-20
ә) 70-тен і пен к-ның қосындысын азайту.
70-(3+к)



Сабақтың соңы





Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы









Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен ?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет