Бөлімі:
|
2-бөлім
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Мыртабаева Жанагул Қуанышбекқызы
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
06.02.2023
|
Сыныбы:2-сынып
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
5-ке көбейту кестесі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану.
2.1.1.5 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7, 8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді
көрсету.
|
Сабақ мақсаты:
|
2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құрады, біледі және қолданады..Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
|
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
2 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлеметсіздер ме,түгендеймін
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Бір, екі, үш,
Сынып іші тып- тыныш.
Жалқаулықты тастаймыз,
Біз сабақты бастаймыз.
|
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Сары,
қызыл,
жасыл, житондар
|
Ортасы 5 мин.
Миға шабуыл әдісі
Үй тапсырмасын тексеру
|
Сабағымызды бастамас бұрын миға шабуыл жасап алайық
Үйге қандай тапсырма берілді?Осы уй тапсырмаын "Шыбын ұру"әдісі арқылы орындаймыз,мына конвертте 3 пен 4тің көбейту кестесі берілген бір тапсырманы аламыз,мысалға 2*5тақтадан жауабын шыбын ұрғышпен ұрып көрсетем10 деп
|
Саусақтарын жылдам қозғалта отырып миға шабуыл жасайды Саусақтарын жылдам қозғалта отырып миға шабуыл жасайды
3 пен 4 тің көбейтіндісін жаттау
|
Дескриптор:
1Көбейтуді жылдам есептейді,мәнін табады
ҚБ: Бес бармақ әдісі арқылыбағалау.
|
Алдыңғы білімді еске түсіру
тапсырмалары
|
Жаңа сабақ
3мин. Тақтамен жұмыс
|
Санды 5-ке көбейту кестесін құруды және қолдануды үйренемізТақтадағы плакатқа оқушылардың назарын аударып,есіңде сақта және қолдана біл кестесі бойынша санды 5-ке көбейтуді түсіндіремін.
1тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып өрнектердің мәнін тап
5+5+5+5+5=?
5*5=?
|
Оқушылар жауабы.
5х5=25
5ті 5 рет қосқанда 25
|
Дескриптор:Өрнек құрады,мәнін табады.
ҚБ: Бес бармақ әдісі арқылы бір-бірін бағалау.
|
Оқылым, жазылым тапсырмалары.
|
4мин
Жеке жұмыс
|
3 тапсырма Кестеге қара. 5 санына көбейту және бөлу кестесіндегі әр
бағанды толықтыр.
|
|
Дескриптор:
5санының көбейту кестесін анықтайды.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Сергіту сәті
2мин
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk
|
|
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk
|
3мин
Жұптық жұмыс
|
4 тапсырма Мысалдарды шығар.
|
Үлгі:20*5=2онд.*5=10онд.=100
100/5=10 онд./5=2онд.=20
40*5=4онд.*5=20онд.=200
200/5=20онд./5=4онд=40
2кг*5=10кг
10л/5=5л
30мин/5=6мин
25ц/5=5
|
Дескриптор:
1.Үлгіге қарап есеп шығарады
2..Жауабын табады
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
3мин
Ұжымдық жұмыс
|
5 тапсырма. а) 30,5,6 және 5,1,5 сандарын пайдаланып,үш тура теңдік құр
ә)кесте толтыру
|
30/5=6 5/1=5
30/6=5 5/5=1
6*5=30 1*5=5
Бөлінгіш
|
30
|
35
|
40
|
45
|
Бөлгіш
|
6
|
7
|
5
|
5
|
Бөліндінің мәні
|
5
|
5
|
8
|
9
|
|
Дескриптор.
1.Өрнектер арқылы теңдіктер құрастырады.
2.Теңдіктердің мәнін табады.
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Соңы
2 мин.
|
Үй тапсырмасы:37 бет,7 есеп
|
|
|
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Кері байланыс
2 мин
|
|
|
«Алма ағашы»әдісі
|
|
Бағалау
2мин
|
Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.
|
|
Саралау – 5 санының көбейту кестесі мен өзара кері амалдарын слайд арқылы көрсетіп,қайталату
|
|
Бағалау – Ыстық орындық әдісі бойынша бағалау
|
|