Бөлімі:
|
3В Көбейту және бөлу.Есептер.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Пәні:
|
математика
|
Күні:
|
02.02.2023
|
Сыныбы:2-сынып
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
4 санына бөлу және көбейту кестесін бекіту
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну,
көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы
байланысты анықтау
2.1.2.3 - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және
қолдану
2.1.2.4-3 санына бөлу және көбейту кестесін құрастыру
|
Сабақ мақсаты:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады
|
Құндылықтар:
|
Жауапкершілік, белсенді азаматтық ұстаным таныту және өз елінің
дамуына үлес қосу.
|
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
2 мин.
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.
Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б.
|
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды,тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Сары,
қызыл,
жасыл, житондар
|
Ортасы
5 мин.
|
1. Мысалдарды шығаруға көмектес және ең биік тауды анықта.
Жауабын өсу ретімен айт.
|
|
Дескриптор:
1.Мысалдар жауабын табады.
2.Ең биік тауды анықтайды
3.Жауабын өсу ретімен жазады.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
Алдыңғы білімді еске түсіру
тапсырмалары
|
Жаңа сабақ
3мин.
|
|
Саяхатшының жолының әр бөлігінде 4 бірлік бар. Екі, үш бөлікте неше бірлік бар?
Ж: 2х4; 3х4
|
Дескриптор:
Бірліктерді анықтайды.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Оқылым, жазылым тапсырмалары.
|
4мин
|
Кестеге қара. 4 санына көбейту және бөлу кестесін жалғастырып, әр бағанды толықтыр.
|
|
Дескриптор:
әр бағанды толықтырады
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Сергіту сәті
2мин
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk
|
|
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk
|
4мин
|
3. Есептерді шығар.
|
а) Тауға жорыққа шығу үшін әрқайсысында 6 адамнан 4 топ
жиналды. Жорыққа барлығы неше адам жиналды?
Ж:
ә) 20 қалбыр консерві 4 жолқапшыққа теңдей бөлініп салынды.
Әрбір жолқапшыққа неше қалбыр консерві салынды?
Ж:
|
Дескриптор:
1.Есептің шартын жазады.
Сұрағын қояды
3.Өрнек құрады.
4.Жауабын табады
|
|
4мин
|
5. Жұмбақ сан.
|
Сия дағының орнына сан қоймай, бірден салыстыр.
|
Дескриптор:
Салыстыра алады.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері,кесте дид. материалдар үлестірмелі қағаздар.
|
Сергіту сәті
2мин
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk
|
|
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk
|
Соңы
2 мин.
|
Үй тапсырмасы:
|
|
|
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Кері байланыс
2 мин
|
|
|
«Алма ағашы»әдісі
|
|
Бағалау
2мин
|
Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.
|
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?
|
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?
|
|