Сабақтың тақырыбы: 5-сабақ. санына бөлу және көбейту кестесін құрастыру Бөлімі



бет1/6
Дата29.12.2023
өлшемі0,63 Mb.
#144731
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
Байланысты:
02.02 кмж


Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:15-сабақ.4 санына бөлу және көбейту кестесін құрастыру

Бөлімі:

3В Көбейту және бөлу.Есептер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:

02.02.2023

Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

4 санына бөлу және көбейту кестесін бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну,
көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы
байланысты анықтау
2.1.2.3 - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және
қолдану
2.1.2.4-3 санына бөлу және көбейту кестесін құрастыру

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады

Құндылықтар:

Жауапкершілік, белсенді азаматтық ұстаным таныту және өз елінің
дамуына үлес қосу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

2 мин.


Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.
Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б.


Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды,тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!


ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,
жасыл, житондар

Ортасы


5 мин.

1. Мысалдарды шығаруға көмектес және ең биік тауды анықта.
Жауабын өсу ретімен айт.



Дескриптор:
1.Мысалдар жауабын табады.
2.Ең биік тауды анықтайды
3.Жауабын өсу ретімен жазады.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




Алдыңғы білімді еске түсіру
тапсырмалары

Жаңа сабақ
3мин.




Саяхатшының жолының әр бөлігінде 4 бірлік бар. Екі, үш бөлікте неше бірлік бар?

Ж: 2х4; 3х4

Дескриптор:
Бірліктерді анықтайды.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.



4мин

Кестеге қара. 4 санына көбейту және бөлу кестесін жалғастырып, әр бағанды толықтыр.



Дескриптор:
әр бағанды толықтырады
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті
2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

4мин

3. Есептерді шығар.

а) Тауға жорыққа шығу үшін әрқайсысында 6 адамнан 4 топ
жиналды. Жорыққа барлығы неше адам жиналды?
Ж:
ә) 20 қалбыр консерві 4 жолқапшыққа теңдей бөлініп салынды.
Әрбір жолқапшыққа неше қалбыр консерві салынды?
Ж:

Дескриптор:
1.Есептің шартын жазады.
Сұрағын қояды
3.Өрнек құрады.
4.Жауабын табады






4мин

5. Жұмбақ сан.

Сия дағының орнына сан қоймай, бірден салыстыр.


Дескриптор:
Салыстыра алады.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.


ДК экраны
2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері,кесте дид. материалдар үлестірмелі қағаздар.



Сергіту сәті
2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

Соңы

2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс
2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау
2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?







Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

17 сабақ


Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Жұрнақ пен жалғау

Бөлімі:



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет