Сабақтың тақырыбы: 7-сыныптағы алгебра курсын қайталау Бөлім



Дата15.11.2023
өлшемі1,14 Mb.
#123793
түріСабақ

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________ (білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: 7-сыныптағы алгебра курсын қайталау)

Бөлім

7-сыныптағы алгебра курсын қайталау

Педагогтің аты-жөні

Назарбек М

Пән/Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

1.09.2023ж

Сабақтың тақырыбы:

Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

7.1.2.5алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану
7.2.3.1құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар тақырып ұғымын біледі, түсінеді және есеп шығаруда пайдаланады

Сабақ барысы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5минут



Ұйым дастыру

Ұйымдастыру сәті
Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру. «Шапалақ» техникасы бойынша оқушылар жұпқа, үш-үштен, төрт-төрттен бөлінеді. Соңында төрт шапалақ бойынша топқа бөліп отырғызу. Және әр топқа сабақтың тақырыбын ашу үшін сөздер беріледі. Сол арқылы сабақтын тақырыбына шығады және сабақтың мақсатын қояды.Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
-алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану
-құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау

Сәлемдесу

Үй тапсырмасын тексерту


Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»



Тақта
Оқу құралдары


Слайд

5мин

Жаңа сабақ

«Миға шабуыл» Сұрақ-жауап

  1. Қысқаша көбейту формулалары

  2. Дәреженің қасиеттері

  3. Топтау әдісі

  4. Таңбаны бөлшек алдына шығару

Тақырып бойыншы ресурстарды қарап, танысады



Белсенділік танытқан оқушыларды мақтау

Тақта

20
минут



Бекіту тапсырмасы

Сәйкестіндіру

1. am *an

а.amn

2.

б.am+n

3. (am)n

в.anbn

4. (ab)n

г.

5.

д.am-n



Тапсырма 1: (Жж) «Өзіңді таңда» деңгейлік тапсырмаларды орындайды

  1. а) (-10)2 •0,2═ 100•0,2 ═ 20

  2. б)(-1 )2 ═ ═1

  3. 17 – (-1)7 ═1-(-1)═2

№2
1)х4 •х═х5 ;
2)у62 ═у4 ;
3)(-2 с6 )4═16с24
1)2а5b2•bа3═2 а8b3;
2)(-0,1х3)4•10х═0,14х12•10х═0,13х13;
3)( аb2)3• а3b2═ а3b6• а3b2═ а6b8
№5 1)(46•28)/323═(212•28)/215═25═ 32
3х · 35 =27 ; 9х: 93 = 92; 52 : 52 = 5х ; ((5,3)2)6= 5,3

Дескриптор:
1.Дәреженің қасиеттерін біледі.
2.Қасиеттерін қолданып, негіздері бірдей дәреже түрінде жаза алады.
3.Дәреженің мәні n таба алады.
Әр дұрыс есеп үшін 1 балл

Презентация
Тақта
Бор

Кітап
Дәптер


Интерактивті тақта



10мин

Жеке жұмыс

Оқулықтан №1, №3, №5.



Тапсырманы орындайды



Дескриптор:
1.Дәреженің қасиеттерін біледі.
2.Қасиеттерін қолданып, негіздері бірдей дәреже түрінде жаза алады.
3.Дәреженің мәні n таба алады.
Әр дұрыс есеп үшін 1 балл

Презентация
Тақта
Бор

Кітап
Дәптер


Интерактивті тақта





5минут




Бүгінгі сабақта:
- алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану
-құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау
Үйге тапсырма беру №2, №6


Тақырыпты меңгергенін анықтау үшін
Рефлексия

  1. Мен үшін бүгінгі сабақта құнды болғаны...

  2. Топтық талқылауда мен не үйрендім?

  3. Не қиын болды?

  4. Не қызықты болды?




Сабақта жинаған баллдары мен белсенділігінің ортақ баллымен мұғалім бағалайды



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет