Сабақтың тақырыбы: №9 сабақ. Дыбыс. Сөз Дыбыстар әлемінде Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



бет1/3
Дата24.12.2022
өлшемі4,67 Mb.
#59375
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Айша әліппе





Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппеге дейінгі кезең

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

9 сабақ. Дыбыс. Сөз Дыбыстар әлемінде

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Сұрақты тыңдайды және түсінеді, жауап бере алады; дыбыстың графикалық сызбасын таниды; сөзге дыбыстық талдау жасайды; дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, сурет салады, түрлі бағытта сызықтар жүргізеді; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы
және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін жазады.

Сабақтың мақсаты

Сұраққа жауап беруді, Дыбыстық сызбаны оқуды, дыбыстарды ажыратуды меңгереді
Талдау, ажырату, жалпылау дағдылары дамиды.



Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу
Түсіну







Сабақтың барысы

Сабақ
тың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут

Өткенді пысықтау


5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут


Сабақты қорыту
6минут

Үй жұмысы


2минут
Рефлек
сия
5 минут



Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық тренинг



Өткенді пысықтау
Өз ауласындағы дыбыстарды ажыратып, айтып береді.


Тақырыпты ашу
Тыңдалым және айтылым.
Оқулықта берілген дауысты (А, Ә, Б,С,, Ө) дыбыстарды хормен айтқызу, олардың айтылу ерекшелігін тапқызу.
А,Ә,Ө-созылады
Б,С- қысқа айтылады

Жаңа тақырып


Бір буынды сөздерді оқыту, олармен жұмыс (Ай,ау,он,ат)

Бұл сөзде неше дыбыс бар?


Олар қандай дыбыстар?
«Басында қай дыбыс?
Соңында қай дыбыс?

Дауысты дыбыс Дауыссыз дыбыс


ЕБҚ
Дыбыс бояларына сәйкес сөздерді айтқызу


АС, ақ, оқ, ол, ос ж.т.б



Жазылым
Бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін төменде берілген жазуға даярлау жұмыстарын басшылыққа алу:


–жазу дәптері бетіндегі кеңістікті бағдарлау;
–дәптер бетіндегі суреттерді бояу;
–үзік сызықтарды бастырып жүргізу.
–әріп элементтерін бастырып жазу.

«Құмырадағы гүл» әдісі


Гүлдерді түсіне қарай, дыбыстарға ажыратып, құмыраға салу
Қ-дауыссыз (көк гүл), А-дауысты (қызыл гүл)

Үй тапсырмасы


Бір буынды сөздер тауып, дыбыстық талдау жасап келу.




Бір-бірімен амандасады.

Торғай шырылдайды,қарға қарқылдайды


World wall арқылы сөздерді орнына қояды.


Дыбыстарды хормен айтады

Тапсырманы орындау үшін world wall арқылы оқушыны таңдаймыз.


Ай, ау, он, ат суреттерін сызбаның көмегімен «оқиды».
Бұл сөздердің ішінде қандай дыбыстар барын ажыратады
World wall арқылы осыған байланысты тапсырма орындайды..
Сөздің басында қай дыбыс, соңында қай дыбыс екенін айтады
Шамасы келгенше сөздерді табады
Жаттығу жасайды

Дәптер бетіндегі суреттерді бояйды.


Үзік сызықтарды бастырып жүргізеді.
Әріп элементтерін бастырып жазады.

Ойын ойнайды


Үйге тапсырма алады

Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:
«Көңіл күй» әдісі





Керемет жұмыс!

Тамаша жауап!





Жақсы жұмыс жасадың!


Тамаша!



Бір сергіп алдық!



Керемет!
Жақсы орындайды деп сенемін!


Тамаша сабақ болды!

Көңілді балалар туралы
суреттер
Суреттер
Әріп қималары

оқулық

Дыбыс сызбасы

оқулық
Музыка


оқулық
№1 жұмыс дәптері

Құмыра
Қағаз гүлдер

Кері байланыс парағы

Ресурстар: Суреттер интернет желісінен алынған







Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппеге дейінгі кезең

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

10 сабақ. Дыбыс. Сөз. Буын . Бау-бақшада не өседі?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Сөзге дыбыстық талдау жасайды; дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды; дыбыстың графикалық сызбасын таниды;
байланыстырып сөйлейді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, сурет салады, түрлі бағытта сызықтар жүргізеді.

Сабақтың мақсаты

Сөзге дыбыстық талдау жасайды; дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды; буын, дыбыстың графикалық сызбасын таниды,сөздік қоры дамиды; байланыстырып сөйлейді. піспеген жеміс-жидек, көгөністерді үзбеуге, күтіп-баптауға талпынады

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу
Түсіну







Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут

Өткенді пысықтау


5 минут


Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут


Сабақты қорыту
6минут

Үй жұмысы


2минут
Рефлек
сия
5 минут



Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық тренинг



Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
Бір буынды сөздер тауып, дыбыстық талдау жасап келу.


Тақырыпты ашу
«Танисың ба?» ойыны



Жаңа тақырып.
Жұптық жұмыс.
Оқылым. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша суреттерді сызбаның көмегімен буындап «оқу»:


Ө-рік ал-ма
Суреттегі заттардың көпше түрде тұрғанын салыстырту арқылы буындап «оқу»:


Ө-рік-тер, ал-ма-лар
«Бұларды бір сөзбен не дейді?» сұрағына жауап алу.
Суретке сәйкес дыбыстарды қосып, сөзді айту, сөздерді дыбыстарға ажырату.



ЕБҚ
«Бөлек жина» ойыны
Жемістерді бір себетке, көкөністерді бір себетке жинау,аттарын атау
«Бірге талдаймыз» ойыны

Жазылым
Бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін төменде берілген жазуға даярлау жұмыстарын басшылыққа алу:
– жазу дәптері бетіндегі кеңістікті бағдарлау;
– дәптер бетіндегі суреттерді бояу;
– үзік сызықтарды бастырып жүргізу.
Өздік жұмыс

Үй тапсырмасы
Үйде бар жемістер мен көкөністерге сипаттама айтуға дайындалып келу
Кері байланыс


Бір-біріне жақсы тілектер айтады

Сөздерге дыбыстық талдау жасайды


Жеміс пен көкөністердің аттарын атайды
Екі, үш буынды сөз бен тұтас сөздің ішіндегі дыбыстарды ажыратады.
Осы сөздердің көпше түрі де буындап
«оқылады», әр буындағы дыбыстарды бір- бірінен ажыратады.
Екеуін ажыратуды үйренеді.

Көсетілген суреттегі заттардың атауын хормен буынға бөледі


Жазу дәптері бетіндегі кеңістікті бағдарлайды.


Дәптер бетіндегі суреттерді бояйды.
Үзік сызықтарды бастырып жүргізеді

Тақтада ілініп тұрған заттардың атын атап, дыбыстық талдау жасайды


Үй тапсырмасын алады

Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру
Тамаша!



Жарайсың!





Керемет жауаптар болды!



Сендермен мақтанамын!

Әдемі жазу!


Тамаша!

Жарайсың!


Бүгінгі сабақ ұнады ма?



Алақанның


суреттері

Суреттер
Жемістер мен көкөністер


дің макеттері

оқулық
оқулық

оқулық
Себеттер

Жемістер мен көкөністер суреттері


Заттардың суреттері


№1 жұмыс дәптері
Заттардың суреттері

Суреттер

Жұлдызша
лар

Суреттер



Қосымша тапсырма: Жеке жұмыс
Сөздерге дыбыстық талдау жасау.







Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппеге дейінгі кезең

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

11 сабақ. Дыбыс. Буын. Сөз. Сөмкеңде нелер бар?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Сөзге дыбыстық талдау жасайды; дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды; дыбыстың графикалық сызбасын таниды; байланыстырып сөйлейді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, сурет салады, түрлі бағытта сызықтар жүргізеді; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі
сызықтарын сақтап, әріп элементтерін жазады.

Сабақтың мақсаты

Талдауға, ажыратуға, салыстыруға, жалпылауға үйренеді; байланыстырып сөйлейді.
Оқу құралдарын ұқыпты, таза ұстауға үйренеді.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу
Түсіну









Сабақтың барысы



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет