Сабақтың тақырыбы А. С. Пушкин және қазақ әдебиеті Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата16.05.2023
өлшемі37,75 Kb.
#93744
түріСабақ




Бөлімі

Ұрпақ тәрбиесі

Педагогтің аты-жөні

Омарова Джамиля Нурболатовна

Күні

11.05.2023ж.

Сыныбы

7 «А»

Сабақтың тақырыбы

А.С.Пушкин және қазақ әдебиеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.10.11.2. Эпикалық, поэзтялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы үшін: Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды.
Оқушылардың көбі үшін: Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармалардың жанрын ажыратады.
Кейбір оқушылар үшін: Оқулықтан тыс қосымша материалдармен жұмыс жасайды.

Бағалау критерийі:



  • Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды.

  • Шығарманың жанрлық ерекшелігін біледі.

  • Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармаларды жанрлық ерекшеліктеріне қарай анықтай отырып, қосымша ресурстармен жұмыс жасайды.

Пәнаралық байланыс

қазақ тілі

Сабақ барысы

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 мин.

(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі
1. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

2. Ширату жаттығуы: «Зымыран сұрақтар» әдісі Оқушылардың ой-өрісін дамыту мақсатында алдым. 1.Қандай шетел әдебиетінің өкілдерін білесіңдер? 2.АС.Пушкин кім? 3.А.С.Пушкиннің қандай шығармаларын білесіңдер? 4.Пушкин шығармаларын қазақ тіліне аударған кімдер?



Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді



Тамаша!

Жақсы!





14 мин.


Жаңа сабақ.
1-тапсырма.
«Жылдар мен оқиғалар» әдісі
А.С.Пушкиннің өмірбаянымен танысу мақсатында берілген кестені толтырыңыз:

Жылдар

Оқиғалар







2-тапсырма


Берілген кестені толтырып, «Ескерткіш» өлеңіне талдау жасаңыз.

Маған ұнаған өлең жолдары

Ақынның айтар ойы

Менің ойым

Көркемдік қуаты
















Оқулықтағы өмірбаянды оқып, кестені толтырады.
«Ескерткіш» өлеңін оқып,өлең жолдарына талдау жасап, кестені толтырады.

Тамаша!

Жақсы!



Қазақ әдебиеті оқулығы, 7-сынып

7 мин.




«Қабырғадағы рөл» әдісі бойынша А.С.Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңін оқи отырып, сұрақтар құрастырыңыз

Оқушылар өлеңді оқып, сұрақтар құрастырады. Бір-біріне құрастырған сұрақтарын қояды, жауап береді.




Қазақ әдебиеті оқулығы, 7-сынып

Сабақты бекіту
8 мин.



«Стикердегі диалог» әдісі бойынша поэзиялық шығарма құрастырып стикерге жазыңыз.
1.Өлең кемінде 4 жолдан тұруы керек.
2.Жанрлық ерекшелігі сақталуы шарт.



Оқушылар өлең шығарады.

Тамаша жауап!

Жақсы жауап!







Сабақтың соңы


5 мин.




Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы.
Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат.
Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспект.
Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс – әрекет











1 мин

Үй тапсырмасы:

  1. А.С.Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңін жаттау


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет