Бөлімі
|
Ұрпақ тәрбиесі
|
Педагогтің аты-жөні
|
Омарова Джамиля Нурболатовна
|
Күні
|
11.05.2023ж.
|
Сыныбы
|
7 «А»
|
Сабақтың тақырыбы
|
А.С.Пушкин және қазақ әдебиеті
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
7.10.11.2. Эпикалық, поэзтялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушы үшін: Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды.
Оқушылардың көбі үшін: Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармалардың жанрын ажыратады.
Кейбір оқушылар үшін: Оқулықтан тыс қосымша материалдармен жұмыс жасайды.
|
Бағалау критерийі:
|
Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды.
Шығарманың жанрлық ерекшелігін біледі.
Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармаларды жанрлық ерекшеліктеріне қарай анықтай отырып, қосымша ресурстармен жұмыс жасайды.
|
Пәнаралық байланыс
|
қазақ тілі
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 мин.
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі
1. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.
2. Ширату жаттығуы: «Зымыран сұрақтар» әдісі Оқушылардың ой-өрісін дамыту мақсатында алдым. 1.Қандай шетел әдебиетінің өкілдерін білесіңдер? 2.АС.Пушкин кім? 3.А.С.Пушкиннің қандай шығармаларын білесіңдер? 4.Пушкин шығармаларын қазақ тіліне аударған кімдер?
|
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
Тамаша!
Жақсы!
|
|
14 мин.
|
Жаңа сабақ.
1-тапсырма.
«Жылдар мен оқиғалар» әдісі
А.С.Пушкиннің өмірбаянымен танысу мақсатында берілген кестені толтырыңыз:
2-тапсырма
Берілген кестені толтырып, «Ескерткіш» өлеңіне талдау жасаңыз.
Маған ұнаған өлең жолдары
|
Ақынның айтар ойы
|
Менің ойым
|
Көркемдік қуаты
|
|
|
|
|
|
Оқулықтағы өмірбаянды оқып, кестені толтырады.
«Ескерткіш» өлеңін оқып,өлең жолдарына талдау жасап, кестені толтырады.
|
Тамаша!
Жақсы!
|
Қазақ әдебиеті оқулығы, 7-сынып
|
7 мин.
|
«Қабырғадағы рөл» әдісі бойынша А.С.Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңін оқи отырып, сұрақтар құрастырыңыз
|
Оқушылар өлеңді оқып, сұрақтар құрастырады. Бір-біріне құрастырған сұрақтарын қояды, жауап береді.
|
|
Қазақ әдебиеті оқулығы, 7-сынып
|
Сабақты бекіту
8 мин.
|
«Стикердегі диалог» әдісі бойынша поэзиялық шығарма құрастырып стикерге жазыңыз.
1.Өлең кемінде 4 жолдан тұруы керек.
2.Жанрлық ерекшелігі сақталуы шарт.
|
Оқушылар өлең шығарады.
|
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
|
Сабақтың соңы
5 мин.
|
Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы.
Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат.
Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспект.
Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс – әрекет
|
|
|
|
1 мин
|
Үй тапсырмасы:
А.С.Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңін жаттау
|