Сабақтың тақырыбы Адамгершілік- әдептілік белгісі. Сабақтың мақсаты



Дата11.06.2023
өлшемі0,52 Mb.
#100556
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ ТӘРБИЕ САҒАТЫ


Бекітемін _____________

Мұғалімнің аты-жөні

Өсер Зере Жанатқызы

Күні:07.03.2023ж

Сыныбы: 1 «Г»

Сабақтың тақырыбы

Адамгершілік- әдептілік белгісі.

Сабақтың мақсаты

  • балалардың коммуникативтік дағдыларын қалыптастыру;

  • жақсы мен жаман әдет қылықтарды ажырата алуға үйрету;

Бағалау критерийлері




Сабақтың кезеңдері


Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау



Ресурс

Сабақтың басы

I.Сәлемдесу «Ұяшықтарды таңда» әдісі арқылы.



Ұяшықтарды таңдап, сәлемдеседі.

ҚБ: Мұғалім мадақтауы.
Жарайсыңдар!

Дескриптор:


-ұяшықтағы сандарды атай алады;
- берілген сәлемдесу түрін көрсете алады;

Видео, презентация №1




II.Психологиялық ахуал. «Көңіл-күй эмоция» әдісі.

Білім алушылар берілген, көңіл-күй бетпердесі арқылы бүгінгі сабақтағы көңіл-күйін білдіреді.



ҚБ:Мұғалім мақтап-мадақтауы.
Өте керемет!

«Көңіл-күй» сұлбасы.

Сабақтың ортасы

III.Жаңа тақырыпты жариялау. «Кино лента» әдісі арқылы.
«Әдептілік» деген не? Оны қалай түсінесіңдер?
Әдепті бала қандай бала деп ойлайсыңдар?
Әдепті бала болғың келеді ме?
Әдепсіз бала қандай болады?
Әдептілікті бізге кім үйретеді?

Сыпайы сөздер: Рахмет, кешіріңіз, сәлеметсіз бе, сау болыңыз, рұқсат па, мархабат, кеш жарық,қайырлы таң.



Кино лента арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.

ҚБ: «Алтын ділдә» арқылы.

Дескриптор:


-сұрақтарға жауап береді;
-жаңа тақырыпты анықтайды;



Алтын, суреттер







IV.Топтық жұмыс. «Әдептілік» постерін құру.








Әдептілік
Білім алушыларға берілген постерге әдепті баланың іс-әрекетін айқындайтын сурет кескіндерін жабыстырады.

ҚБ: «Алтын ділдә» арқылы.
Дескриптор:
-әдепті бала мен әдепсіз баланың белгілерін ажырата алады;
-топта жұмыс жасай алады;

Постер, қима суреттер, желім

V. Жалғастыр» ойыны. «Пицца» әдісі арқылы берілген мақалды жалғастыр.
Не істеуге болмайды?
Үлкендердің алдынан.... ( жолын кесіп өтуге болмайды )
Кішкене баланы .... ( жылатуға болмайды )
Құстарды .... ( атуға болмайды )
Сабақтан .... ( кешігуге болмайды )
Сыныпта .... ( айғайлауға болмайды )

Әр топқа екі мақалдан беріледі. Білім алушылар мақалды жалғастырады.

ҚБ: «Алтын ділдә» арқылы.

Дескриптор:


-мақалды жалғасытар алады;
-мақалдағы негізгі ойды түсінеді;

Пицца тілімдері


VI. Жеке жұмыс. «Кір жайғыш» әдісі арқылы.
1.Мектептен шығысымен үйге қарай жүгіріп келе жатқанда, алдыңнан бір үлкен кісі шықты, сен не істер едің?
- Үлкен кісімен амандасып, жол беремін.

2.Өзіңнен үлкен кісілер әңгімелесіп отырғанда не істеу керек?


- Үлкендердің әңгімесін бұзып, сөзге араласпайды.

3.Көшеде біреу жөн сұраса не істейсің?


- Асықпай түсіндіріп беру.

4.Автобуста егде адамдарды көргенде не істейсің?


- Үлкен кісілерге әрдайым орын беру керек.

5.Үлкен кісімен қалай сөйлесу керек?


- Үлкен кісімен «сіз» деп сөйлесу керек.

6. Күнде таңертең мектепке келгенде не істейсің?


- Мұғалімдермен, достарыңмен амандасамын.

7.Тамақ ішіп болғаннан кейін не істеу керек?


- Аспазшыға, анама рахмет айтамын.

8.Әдептілік қайдан басталады?


- От басынан, кішкентай кезден басталады?

Берілген сурет қималары арқылы пазл құрастырады.

ҚБ: «Алтын ділдә» арқылы.

Дескриптор:


-берілген қима қағаздар арқылы пазл құрастыра алады;
-құрастырған суретті ссипаттайды;







VII.Сергіту сәті.
Нейро жаттығуы.



Әр топ шеңбер құрып, берілген сурет бойынша нейро жаттыңуын жасайды.

ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі арқылы.

Видео
















VIII. Дұрыс/бұрыс ойыны.



Экранда берілген суреттің дұрыс немесе бұрыс екенідігін айтады.

ҚБ: «Алтын ділдә» арқылы.



Сабақтың соңы

IX. Кері байланыс. «Ақылды піл» әдісі арқылы арқылы.

Бүгінгі сабақтағы алған білімдерін «ақылды үкі» арқылы мәлімдейді.

ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі арқылы.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет