Сабақтың тақырыбы Ақпарат және компьютер Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата17.03.2023
өлшемі1,69 Mb.
#75123
түріСабақ
Байланысты:
3-сабақ


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

1 бөлім. Ақпараттық этикет (ортақ тақырыбы: «Саяхат»)

Білім беру ұйымы

Жамбыл ауданы А. Қарсақбаев атындағы орта мектеп

Педагогтің аты-жөні

Нурчаева Насиба Мухтаровна

Күні

16-20.01.2022

Сыныбы: 1 а,ә,б,в,г,ғ,д,е

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақпарат және компьютер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

1.3.2.3 ақпаратты ұсыну кезіндегі ақпарат көздері мен қабылдағыштардың байланыс арналарына мысалдар келтіру

Сабақтың мақсаты:

  • ақпаратты ұсыну кезіндегі ақпарат көздері мен қабылдағыштардың байланыс арналарына мысалдар келтіру

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі / Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастырады.

Жылы лебіз: «Сәттілік тілеу»



Мұғаліммен амандасады.












Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын оқушыларға болжату.
Дағды: сабаққа мақсат қою дағдысы қалыптасады.

Алдыңғы білімдерін тексеру.


Ақпарат түрлерін еске түсіру.




Ақпарат түрлері мен қабылдау түрлері арасында сәйкестендіруді орнат.




Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады.
Ақпарат түрлерін ақпаратты қабылдау түрлерімен біріктіреді.

«Жарайсың» «Керемет», «Жақсы» деген мадақтау сөздерді қосып ынталандыру.

Таратпа қағаз



Сабақтың ортасы


«Ақпарат және компьютер» тақырыбын түсіндіреді. Ақпарат беруші мен қабылдаушыны ажыратады. Ақпарат беруші мен алушы арасындағы байланысты түсіндіреді.

Көмекші сұрақтар қояды.


Оқыту түрі: Топтық жұмыс.
Әдісі: «Сипаттау»
1 тапсырма. Берілген суреттерде ақпарат беруші мен ақпарат алушыны және ақпарат арнасын тап.




Талқылау сұрақтары:

  1. Ақпарат беруші не?

  2. Ақпаратты алушыны ата?

  3. Ақпарат арнасы деген не?

  4. Не білдік?

  5. Қай жерде қиналдың?

Мұғалімді тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді.

Суреттерге қарап ақпарат арнасын, ақпарат беруші мен ақпарат қабылдаушыны анықтайды.



«Жарайсың» «Керемет», «Жақсы» деген мадақтау сөздерді қосып ынталандыру.



Таратпа қағаз




Оқыту түрі: Жеке жұмыс
2 тапсырма. Ақпарат арналарын жікте.

Талқылау сұрақтары.

  1. Биологиялық арнаға не жатады?

  2. Техникалық арнаға не жатады?

  3. Ақпарат арналарын ажырату қиын болды ма?

  4. Қай жерде қиналдың?

2-тапсырмада оқушы ақпарат арналарының түрлері мен ақпарат арналары арасында сәйкестендіруді орындайды.



«Жарайсың» «Керемет», «Жақсы» деген мадақтау сөздерді қосып ынталандыру.



Таратпа қағаз



Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы
Рефлексия



Үйге тапсырма беру
Биологиялық және техникалық арналардың суретін салыңдар.


Рефлексия
«Бас бармақ» әдісі

Үй тапсырмасын жазып алады.
Рефлексия береді








Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет