Сабақтың тақырыбы: «Қараой» 1-сабақ Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



бет1/2
Дата16.03.2023
өлшемі1,03 Mb.
#74878
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
8 кл 18.01.23


Тарау:

Тарихи тұлғалар тағылымы Тәкен Әлімқұлов «Қараой» (әңгіме)

Педагогтың Т.А.Ә.




Күні:




Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

«Қараой» 1-сабақ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

8.3.2.1 - публицистикалық стильдің (қысқа очерк) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау;
8.3.4.1 - мәтіндердің түрлерін, тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасау

Сабақ мақсаты:

тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрайды;
идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдайды;

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Психологиялық ахуал. «Жылы лебіз» әдісі
Сыныпта жақсы психологиялық атмосфера болу үшін оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді. Осы күнге сәттілік тілейді.
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Қазақ тарихындағы қандай батырларды білесің?
2. «Әрі батыр, әрі ақын» атанған қандай тұлғаларды білесің?
Дескриптор:

  • Сұрақтарға жауап береді.

Жаңа сөздер:
Сұлтан
Айып
Өсиет
Іскерлік
Таныл

Оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді.

Сұрақтарға жауап береді.


Жаңа сөздермен танысып, мағынасын ашып, сөздік дәптеріне жазады.



ҚБ



«Жылы лебіз» әдісі

Оқулық
Сөздікпен жұмыс



Сабақтың ортасы

2-тапсырма. Әртүрлі дереккөздерден ар, ұят, намыс туралы мақал-мәтелдерді тап. Олардың біреуінің мағынасын таратып айт.​
Дескриптор:

  • Әртүрлі дереккөздерден ар, ұят, намыс туралы мақал-мәтелдерді табады.

  • Олардың біреуінің мағынасын таратып айтады.

3-тапсырма. Суретке қара. Ақпарат көздерінен осы суретке, сурет авторына қатысты мәліметтерді тап​. Оны сабақпен байланыстырып айт. Демеулік шылауларды қолдан.

Дескриптор:

  • Ақпарат көздерінен осы суретке, сурет авторына қатысты мәліметтерді табады.

  • Оны сабақпен байланыстырып айтады.

  • Демеулік шылауларды қолданады.

Анықтама бұрышы
Фабула (лат. Fabula — аңыз, әңгіме, ертегі, мысал) - көркем шығармада суреттелген окиғаны рет-ретімен жүйелеу.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет