Сабақтың тақырыбы: Қазақстан жерінде таралған өсімдіктер Сабақтың мақсаты



Дата11.10.2023
өлшемі47,68 Kb.
#113521
түріСабақ
Байланысты:
Қазақстан жеріндегі өсімдіктер


Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

.

Күні:

Сыныбы: 11

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан жерінде таралған өсімдіктер

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:
Білім алушылар қазақстан жеріндегі өсімдіктерді түсіндіре алады түсіндіре алады.

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту



Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.Топ ережесін еске түсіру.
Топтастыру.

Үй тапсырмасы



Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:
Фигуралар көмегімен оқушыларды 3 топқа біріктіру.
I – Үшбұрыштар тобы
II – Дөңгелектер тобы
III – Төртбұрыштар тобы
Банкомат әдісі арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді
1.Экожүйе деген не?
2.Биоценоз деген не?
3.Экологиялық факторларды ата
4.Абиотикалық факторды ата

Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады,

Фигуралар салынған конверт


Жаңа сабаққа кіріспе



(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі.
мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

1.Қазақстан жеріндегі өсімдіктерді ата?
2.Тұрып жатқан жердегі өсімдіктерді ата?



Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады..Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
.

2(Ұ)«Тапқыр болсаң,тауып көр?»




Оқушыларғасұрақ қою арқылы пирамидадан су,ауа, жылу, жарық, қоректік заттарды тауып,ретімен орналастырамыз.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл1.Тапсырманы орындайды

Тақырып бойынша интернет көздерін пайдалану




Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

Бейнеролик арқылы "Қазақстан өсімдіктері" көрсетіледі. Белгілі өсімдікті алып, сипаттайды

Дескриптор: Жалпы - 3 балл.
2. Кесте сызып салыстырады

ДК экраны
һЖұмыс дәптерлері.




"Қазақстан өсімдіктерін қорғау" ереже жазады
"Менің өлкемнің өсімдіктері" тақырыбында эссе жазу

Оқушылар өсімдіктерді қорғау бойынша өз ережелерін ұсынады
Оқушылар өз өлкелерінің өсімдіктерінің таралуы бойынша эссе жазады

Дескриптор: Жалпы - 3 балл

ДК экраны
Жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия



«Аяқталмаған сөйлем» әдісі.
Мұғалім рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды.
Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім.
- бүгін сабақта қуантқаны.....
- мен өзімді.....үшін мақтар едім.
- маған ерекше ұнағаны.....
- сабақтан соң маған........келді



Мұғалім оқушыларды Жақсы!Талпын!
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.






Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет