Сабақтың тақырыбы: «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік»



Дата15.11.2023
өлшемі1,26 Mb.
#123227
түріСабақ

Бөлім:

Мектеп:

Педагог:

Бикбауова Б.А.

Күні :

2.10.23

Сынып: 9 а

Қатысқан оқушылар саны:22

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

 «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік»



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.2.1 қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану



Сабақ мақсаты:

Қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы таниды



Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар










Сабақтың басы



1.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылармен бірге тұрып “Шаттық шеңберін’ құру. Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін жеткізу.
2.Топтастыру: Суреттер арқылы 4 топқа топтасады, суреттердің мәнін аша отырып тақырыпты болжайды.
«Ой қозғау» әдісі арқылы топқа мына сұрақтар қойылады:

  • Берілген суреттерді не байланыстырады?

  • Осы суреттер қандай идея береді?












Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша тыңдалады.
Менің ойымша..
Себебі
Мен оған мынадай факті келтіремін..
Қорытындылай келе...


Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады.

Оқушылар“Шаттық шеңберін’ құрады. Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін айтады.
«Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша тыңдалады.


Сабақтың тақырыбы, мақсатын анықтайды.



ҚБ



https://www.google.com/search?q=%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+&tbm=isch&ved



Сабақтың ортасы



Мағынаны тану. 1-оқылым мәтінін сызбалар арқылы түсіндіріп кету.

І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.
Оқушыларға тақырыпқа қатысты сұрақ қойылады. «Еркін микрофон» әдісі Оқушылар сұраққа қатысты ойын білдіреді.

  • Жаһандану деген не?

  • Жолдауда көрсетілген мәселелердің жаһандануға қатысын қалай түсіндіресіңдер?

  • .Біздің елімізде жаһанданудың белгілері бар ма? Қандай?

  • Жаһандану жағдайында ұлттық тәрбиеміз өзгере ме?

ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
3-тапсырма. Аудиожазбадан (03. Мп3) Жолдау туралы журналистер мен қоғам қайраткерлерінің пікірін тыңдап, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінде айтылған ойға өз көзқарастарыңды білдіріңдер.
Тапсырма. Берілген сұрақтарға жауап беру.

  1. Тыңдалым мақсаты қандай?

  2. Мәтіннің негізгі ойын білдіретін қандай ақпараттар берілген?

  3. Тыңдалымда көтерілген мәселе қаншалықты өзекті?

  4. Мәтінде маңызды мәселе ретінде (неге?) көңіл бөлінген.

  5. (Қандай?) фактілер көрсетілген?

  6. Менің қорытынды ойым: .

Дескриптор:

ҚБ
ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.

Тұңғыш Елбасының қанатты сөздерімен танысыңдар.

4-тапсырма. Елбасының қанатты сөздерін негізге ала отырып, «Жаһандану дәуіріндегі үштілділік» тақырыбында сұхбаттасыңдар. Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар.

Бағалау, кері байланыс білдіру: топтар бірін – бірі бағалау критерийлері арқылы бағалайды, сындарлы кері байланыс береді.

Оқушылар
1-оқылым мәтінін сызбалар арқылы түсінеді.

Оқушыларға тақырыпқа қатысты сұрақ қойылады. «Еркін микрофон» әдісі Оқушылар сұраққа қатысты ойын білдіреді.


Оқушылар тыңдалым мәтінін тыңдайды. Аудиожазбадан (03. Мп3) Жолдау туралы журналистер мен қоғам қайраткерлерінің пікірін тыңдап, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінде айтылған ойға өз көзқарастарыңды білдіріңдер.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.

Грамматикалық тапсырма орындайды.


Тұңғыш Елбасының қанатты сөздерімен танысады, сұхбаттасады.




ҚБ

ҚБ


ҚБ

ҚБ




(Н.Назарбаевтың ­қазақстан халқына


Жолдауы. 2017 жылғы 31 қаңтар)




Сабақтың соңы
2 мин



Рефлексия:
Не қиын болды? Не ұнады? Қандай жаңа мәлімет алдыңдар? Сабақта кім ерекше белсенді болды?
Сабақтан алған әсерлерін 2 жұлдыз, 1тілек әдісімен бағалайды.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет