Сабақтың тақырыбы: Б. Момышұлы және соғыс жылдарындағы қазақ әдебиеті



бет1/3
Дата10.04.2023
өлшемі153,51 Kb.
#80899
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Б. Момышұлы соғыс жылдарындағы қазақ әдебиеті


Бөлім




Педагогтың аты – жөні:

Айтуғанова Жібек Амангелдіқызы

Күні:

03.04.2023ж

Пәні:

Қазақ тілі

Сынып: 7 «А»

Қатысушы саны:

Сабақтың тақырыбы:

Б. Момышұлы және соғыс жылдарындағы қазақ әдебиеті.

Оқу мақсаттарына сәйкес оқыту мақсаттары

7.О3. Хроника, хабар, очерктердің және кеңсе құжаттарының , қызметтік жазбалардың құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату.
7.ӘТН4.5. Оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата білу.

Сабақтың мақсаттары

Хроника, хабар, очерктердің және кеңсе құжаттарының , қызметтік жазбалардың құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады.
Оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата біледі.

Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 минут

Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Б. Момышұлының ұлағатты сөздері:
«Қуыс кеуде болғаннан артық қорқыныш та, қорлық та жоқ», «Ерлік тайсалмас табандылық пен қайтпас қайсарлықтан шығады»
«Халықтық тәжірибе – бүгінге ғана емес, ертеңге де керек қазына»
Әр топ мүшелері өз дәптеріне топқа берілген ұлағатты сөздерді жазып алып, мағынасын ашады. Оны топта оқиды.
Осылай сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мақсаты:ой жинақтау, топта бірлесе жұмыс істеуге дағдыландыру.


І. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ
1-тапсырма. Ой шақыру. «Құпия сөз»
шеврон- жең белгі
1-сөйлем. Солдат шевронды ұзақ таңдады.
2-сөйлем. Шеврон әр әскери солдатқа міндетті.
3-сөйлем. Солдат шевронын түсіріп алды.
4-сөйлем. Шевронды тағу үшін ине жіп іздеді.
5-сөйлем. Ол өзінің жең белгісін-шевронын тағып, ертңгі әскери қызметке дайын болды.
Дескриптор:

  • Б. Момышұлының ұлағатты сөздерінің мағынасын ашып, түсіндіреді;

  • «құпия сөздің» мағынасын ашуда ойланады, өз болжамын ұсынады.

ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»



Сынып оқушылары түгенделіп, назары сабаққа аударылады.
Әр топ мүшелері өз дәптеріне топқа берілген ұлағатты сөздерді жазып алып, мағынасын ашады. Оны топта оқиды
Оқушыларға екі мәтін таратылады. Екі мәтінді салыстырып, тақырыбын, құрылымын, мақсатты аудиториясын, олардың тілі мен стилінің формасын, ұқсастығын және айырмашылығын сараптаңыз.





ҚБ «Күн мен бұлт»





7-сынып
Қазақ тілі оқулығы





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет