Сабақтың басы
5 минут
Сабақтың ортасы
30 минут
Сабақты бекіту
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
“Жеті септік” әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарымен ұжымдық талқылайды.
Жаңа сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін
таныстыру
Мағынаны тану
Өткен заман мен қазіргі заман туралы ұғымдармен таныстыру
Оқу мақсатына сай тапсырманың орындалуын,дескрипторын түсіндіреді.
|
Ұйымдастыру кезеңі: “Тәуелсіз ел түлегіне тілек” әдісі арқылы білім алушыларға жақсы тілек айтып жағымды ахуал қалыптастыру.
Мақсаты: білім алушыларды тұлға болуға бағыттау, барлығын сабаққа қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Тиімділігі: мұғалім тілек айту арқылы елдік сана сезімдерін оятады.
“Жеті септік”арқылы алдыңғы білімді саралау
А.с Басты кейіпкер кім?
І.с Кімнің шәкірті?
Б.с Кімге қарсы шықты?
Т.с Кімді сүйді?
Ж.с Қайда жатты?
Ш.с Кімнен қиянат көрді?
К.с Кіммен сырласты?
Ес қария екеуі не туралы сырласты?
Заман туралы ұғымдарды сәйкестендір
Заман сипаты
|
Жауабы
|
Күрделі өмір айнасы
|
«Өмірзая» романындағы заман
|
Күрескерлік сарынды заман
|
КСРО кезеңі
|
Тыныштық орнаған заман
|
Қазіргі заман
|
Ұлттық рух оянған заман
|
Тәуелсіз Қазақстан
|
Зобалаң заман
|
Сталиндік репрессия
|
Құлдық сананың құрбаны болған заман
|
Кеңестік тоталитарлық жүйе
|
Демократиялық қоғам
|
Қазіргі заман
|
3-тапсырма.
Көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау;
1-қатар оқулықтағы романның 1,2- бөлімдерінен
2-қатар романның 3-бөлімі
3-қатар романның 5-бөлімі бойынша
Оқушылар көркем шығармадан үзіндін жазып,заман көрінісін жеке түсіндіреді.
Жұпатасып қазіргі заман көрінісімен салыстырып бағалайды
Көркем шығармадан үзінді
|
Заман көрінісін түсіндір
|
Қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау;
|
|
|
|
«Куәгер–кейіпкер» сөйлейді.
Желтоқсан оқиғасы туралы ойтолғау
«Болмыс» өткенге өлеңмен өнеге көрсету
|
ҚБ.Өзара бағалау
«Екі жұлдыз,бір тілек»
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
Дескриптор.
-заман сипатын түсінеді;
- жауабын сәйкестендіреді.
Дескриптор:
мысал келтіреді; 3балл
|
Ашық хат
STEM
https://quizlet.com/
STEM
https://quizlet.com/
11-сынып
Қазақ әдебиеті оқулығы
А.С.Ақтанов
А.Қ.Жүндібаева,Ж.Н.Нұрлыбаева
Алматы: «Атамұра»,
2020.
https://www.youtube.com/watch?v=Oj2y7mfSq6Y
|