Сабақтың тақырыбы Ботақаным. Түйе



бет1/3
Дата14.03.2023
өлшемі1 Mb.
#74041
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
doc1543940194


Б.Момышұлы атындағы №12 жалпы орта мектеп





Пән: әдебиеттік оқу
Тақырып: Ботақаным.Түйе.
Сынып: 2 «А»




Мұғалім
Есиркепова Жанул

Оқу ісінің меңгерушісі:



ҰМЖ тарауы: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті



Мектеп: Б.Момышұлы атындағы №12 ж.о.м

Күні: 02.03.18ж

Мұғалімнің аты-жөні: Ж.У.Есиркепова



Сынып: 2 «А »

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ботақаным. Түйе.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану
2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу
2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету.

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік мақсаттар

Түйе

Құндылықтарға баулу



Оқушыларды ұқыптылыққа, әрбір тапсырманы мұқият орындауға, бір-бірін сыйлауға, адамгершілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, қазақ тілі , көркем еңбек

Алдыңғы білім

Бұзауқаным. Сиыр.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
5минут



Психологиялық дайындық:
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Бас иеміз, құрметпен,
Баршаңызға біз.
«Баскетбол» әдісі арқылы алдыңғы оқуды пысықтау.
-Қане, балалар біз өткен сабақта не білдік?
\Бұзауқаным.Сиыр\
Үй тапсырмасына берілген тапсырманы сұрау.











-Жарайсыңдар, балалар!



Критерийлер

Дескрипторлар

-шарда жазылған әбір төрт- түлік малына тиесілі теңеулерді және өнімдерді табу.

- шарда жазылған әр төрт- түлік малына тиесілі теңеулерді және өнімдерді табады және торға салады.

-Жарайсыңдар, балалар! Ал, олай болса бүгінгі жаңа сабағымызға көшейік. Бүгінгі тақырыбымыз ды ашып алайық. Олай болса сөзжұмбақ шешейік.



-Жарайсыңдар, балалар!
-Ортада қандай сөз шықты. \Түйе\
-Олай болса, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы «Ботақан.Түйе » деп аталады.



Оқушылар тақпақ айтады.

Оқушылар алдыңғы оқуды пысықтауға арналған тапсырманы орындайды.

Оқушылар берілген сөзжұмбақты шеше отырып тақырыпты ашады.


Сабақтың ортасы
30мин

- Бүгінгі жаңа сабағымызды 1 –тапсырма жұмбақты шешуден бастайық.

-Әрине, түйе.
Қосымша ақпарат беру.
-«Түйе» туралы бейне жазбамен танысу.


2тапсырма
Мақал-мәтелді түсініп оқы.
-Нар жолында жүк қалмас.
-Бақырауық демесең,
Бағалы көлік түйе ғой.
\Ауызша түсіндіру жұмысы жүргізіледі\
3тапсырма. Халық шығармасын түсініп оқы.
Түйе.
Маң- маң басқан, маң басқан,
Шудаларын шаң басқан.
Екі өркешін қом басқан,
Төрт аяғын тең басқан;
Тілін тікен теспеген,
Мұрындығы келіскен,
Алабота жегені,
Ащы қурай, теріскен;
«Шөк» дегенде «бық» деген,
Шешіп үйін жүктеген.
Сергіту сәті: «Топ – топ балақан»



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет