Б.Момышұлы атындағы №12 жалпы орта мектеп
Пән: әдебиеттік оқу
Тақырып: Ботақаным.Түйе.
Сынып: 2 «А»
Мұғалім
Есиркепова Жанул
Оқу ісінің меңгерушісі:
ҰМЖ тарауы: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
|
Мектеп: Б.Момышұлы атындағы №12 ж.о.м
|
Күні: 02.03.18ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ж.У.Есиркепова
|
Сынып: 2 «А »
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ботақаным. Түйе.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану
2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу
2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету.
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Түйе
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушыларды ұқыптылыққа, әрбір тапсырманы мұқият орындауға, бір-бірін сыйлауға, адамгершілікке тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Жаратылыстану, қазақ тілі , көркем еңбек
|
Алдыңғы білім
|
Бұзауқаным. Сиыр.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5минут
|
Психологиялық дайындық:
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Бас иеміз, құрметпен,
Баршаңызға біз.
«Баскетбол» әдісі арқылы алдыңғы оқуды пысықтау.
-Қане, балалар біз өткен сабақта не білдік?
\Бұзауқаным.Сиыр\
Үй тапсырмасына берілген тапсырманы сұрау.
-Жарайсыңдар, балалар!
Критерийлер
|
Дескрипторлар
|
-шарда жазылған әбір төрт- түлік малына тиесілі теңеулерді және өнімдерді табу.
|
- шарда жазылған әр төрт- түлік малына тиесілі теңеулерді және өнімдерді табады және торға салады.
|
-Жарайсыңдар, балалар! Ал, олай болса бүгінгі жаңа сабағымызға көшейік. Бүгінгі тақырыбымыз ды ашып алайық. Олай болса сөзжұмбақ шешейік.
-Жарайсыңдар, балалар!
-Ортада қандай сөз шықты. \Түйе\
-Олай болса, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы «Ботақан.Түйе » деп аталады.
|
Оқушылар тақпақ айтады.
Оқушылар алдыңғы оқуды пысықтауға арналған тапсырманы орындайды.
Оқушылар берілген сөзжұмбақты шеше отырып тақырыпты ашады.
|
Сабақтың ортасы
30мин
|
- Бүгінгі жаңа сабағымызды 1 –тапсырма жұмбақты шешуден бастайық.
-Әрине, түйе.
Қосымша ақпарат беру.
-«Түйе» туралы бейне жазбамен танысу.
2тапсырма
Мақал-мәтелді түсініп оқы.
-Нар жолында жүк қалмас.
-Бақырауық демесең,
Бағалы көлік түйе ғой.
\Ауызша түсіндіру жұмысы жүргізіледі\
3тапсырма. Халық шығармасын түсініп оқы.
Түйе.
Маң- маң басқан, маң басқан,
Шудаларын шаң басқан.
Екі өркешін қом басқан,
Төрт аяғын тең басқан;
Тілін тікен теспеген,
Мұрындығы келіскен,
Алабота жегені,
Ащы қурай, теріскен;
«Шөк» дегенде «бық» деген,
Шешіп үйін жүктеген.
Сергіту сәті: «Топ – топ балақан»
|
Достарыңызбен бөлісу: |