Мұғалімнің аты-жөні:
|
Тугамбаева А.Б.
|
Пән/Сынып:
|
5 «А» сынып
|
Күні:
|
24.04.2023
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
5.4B Бұрыштар. Көпбұрыштар
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бұрыш.
|
Оқу мақсаты:
|
5.3.3.2
градустық өлшемі берілген бұрышты транспортир көмегімен салу;
|
Бағалау критериі:
|
Бұрышты дұрыс салуды көрсетеді
Бұрыштық түрлерін салып көрсетеді
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Ұйым дастыру
|
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Бұрыш тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -бұрыш, оның градустық өлшемі;
-бұрыштарды дұрыс белгілеу және салыстыру.
Үй тапсырмасын тексеру. Логикалық есеп.
Өткен сабақпен байланыстыра отырып шолу жасап өтемін.
ой бөлісу.
-Балалар, сағат таңғы 6 болса, сағат тілдері қандай бұрыш жасайды?
-Төртбұрышты столдың бір бұрышын кесіп тастаса, неше бұрыш болады?
-Балалар, бұл не? (үшбұрышты сызғыш және транспортир)Не көрдік? Не байқадық?
|
Сабақ мақсатымен танысады.
Үй жұмысын айтады.
Сұрақтарға жауап береді
|
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.
|
8 мин
|
Жаңа сабақ
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Тік бұрыштың градустық өлшемі 900-қа тең.
Тік бұрыштан кіші бұрыш сүйір бұрыш деп аталады.
Тік бұрыштан үлкен , бірақ жазыңқы бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады.
Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең.
Толық бұрыштың градустық өлшемі 3600 – қа тең.
|
Сұрақтарға жауап береді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.
|
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
|
20 мин
|
Тапсырмалар.
|
Есептер шығару
ТАПСЫРМА 1
Жазыңқы бұрыштың
Тік бұрыштың
Толық бұрыштың
ТАПСЫРМА 2
АВС бұрышының градустық өлшемі жазыңқы бұрыштың 60% –іне тең. ЕКL бұрышының градустық өлшемі АВС бұрышыныңградустық өлшемінің
ТАПСЫРМА 3
АВС жазыңқы бұрышы ВД сәулесімен АВД және ДВС бұрыштарына бөлінген.
АВД бұрышы ДВС бұрышынан 3 есе үлкен;
ДВСбұрышы АВД бұрышынан 4 есе кіші;
«Блиц» әдісі
Жеке жұмыс ҚБ тапсырмасы
Оқулықтан №1208, №1209
Сергіту сәті. Логикалық есептер.
|
Тақырыпқа қатысты есептерді шығарады
Like арқылы бағалау
|
Дескриптор:
1.Бұрыштарды оқиды.
2.Белгіленуімен жазады.
Дескриптор:
1.Есеп мазмұнын түсінеді.
2.Градусын анықтайды.
3.Жауабын жазады
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.
|
2 минут
|
Соңы
|
Бүгінгі сабақта: -бұрыш, оның градустық өлшемі;
-бұрыштарды дұрыс белгілеу және салыстыру.
Бекіту: Рефлексия.
Не үйрендім?
|
Мен үшін қиын болды
|
Мен үшін қызықты
|
|
|
|
Қорытынды.
Бағалау.
Мұғалім бағалауы. Бағалау өлшемдері:
Қайталау сұрақтарына жауап береді
Бұрыштарды ажыратады
Бұрышты өлшей және сала алады
Белгісіз бұрышты таба біледі
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
|
Кері байланыс
|
|