Сабақтың тақырыбы: Бұрыш. Оқу мақсаты



Дата08.06.2023
өлшемі373,05 Kb.
#99675
түріСабақ
Байланысты:
5 сынып




Мұғалімнің аты-жөні:

Тугамбаева А.Б.

Пән/Сынып:

5 «А» сынып

Күні:

24.04.2023

Тарау немесе бөлім атауы:

5.4B Бұрыштар. Көпбұрыштар

Сабақтың тақырыбы:

Бұрыш.

Оқу мақсаты:

5.3.3.2
градустық өлшемі берілген бұрышты транспортир көмегімен салу;

Бағалау критериі:

Бұрышты дұрыс салуды көрсетеді
Бұрыштық түрлерін салып көрсетеді

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут



Ұйым дастыру

Сәлеметсіздерме! Бүгін, Бұрыш тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -бұрыш, оның градустық өлшемі;

  • -бұрыштарды дұрыс белгілеу және салыстыру.

Үй тапсырмасын тексеру. Логикалық есеп.
Өткен сабақпен байланыстыра отырып шолу жасап өтемін.
ой бөлісу.
-Балалар, сағат таңғы 6 болса, сағат тілдері қандай бұрыш жасайды?
-Төртбұрышты столдың бір бұрышын кесіп тастаса, неше бұрыш болады?
-Балалар, бұл не? (үшбұрышты сызғыш және транспортир)Не көрдік? Не байқадық?

Сабақ мақсатымен танысады.

Үй жұмысын айтады.



Сұрақтарға жауап береді


Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.



8 мин

Жаңа сабақ


Жаңа тақырыпты түсіндіру.

  1. Тік бұрыштың градустық өлшемі 900-қа тең.

  2. Тік бұрыштан кіші бұрыш сүйір бұрыш деп аталады.

  3. Тік бұрыштан үлкен , бірақ жазыңқы бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады.

  4. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең.

  5. Толық бұрыштың градустық өлшемі 3600 – қа тең.




Сұрақтарға жауап береді

Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.



ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.





20 мин

Тапсырмалар.

Есептер шығару
ТАПСЫРМА 1
Жазыңқы бұрыштың
Тік бұрыштың
Толық бұрыштың
ТАПСЫРМА 2
АВС бұрышының градустық өлшемі жазыңқы бұрыштың 60% –іне тең. ЕКL бұрышының градустық өлшемі АВС бұрышыныңградустық өлшемінің
ТАПСЫРМА 3
АВС жазыңқы бұрышы ВД сәулесімен АВД және ДВС бұрыштарына бөлінген.

  1. АВД бұрышы ДВС бұрышынан 3 есе үлкен;

  2. ДВСбұрышы АВД бұрышынан 4 есе кіші;


«Блиц» әдісі


Жеке жұмыс ҚБ тапсырмасы
Оқулықтан №1208, №1209
Сергіту сәті. Логикалық есептер.

Тақырыпқа қатысты есептерді шығарады

Like арқылы бағалау







Дескриптор:
1.Бұрыштарды оқиды.
2.Белгіленуімен жазады.


Дескриптор:
1.Есеп мазмұнын түсінеді.
2.Градусын анықтайды.
3.Жауабын жазады












Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.



2 минут

Соңы

Бүгінгі сабақта: -бұрыш, оның градустық өлшемі;

  • -бұрыштарды дұрыс белгілеу және салыстыру.

Бекіту: Рефлексия.



Не үйрендім?

Мен үшін қиын болды

Мен үшін қызықты












Қорытынды.
Бағалау.
Мұғалім бағалауы. Бағалау өлшемдері:

  1. Қайталау сұрақтарына жауап береді

  2. Бұрыштарды ажыратады

  3. Бұрышты өлшей және сала алады

  4. Белгісіз бұрышты таба біледі

  • Үйге тапсырма. №1210



Тақырыпты меңгергенін анықтау



Кері байланыс









Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет