Бөлім: - бөлім.
|
Педагогтің аты-жөні: Жумабаев М.С.
|
Күні: 28.02.22
|
|
Сынып: 7
|
Қатысушылар саны: 8
|
Қатыспағандар саны: 8
|
Сабақтың тақырыбы
|
Дастархан тәрбиесі – дәм-тұз киесі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
7.1.3.1 тындалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай алады: мәтіннің мазмұнын түсінеді, берілген ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: берілген ақпарат бойынша факті мен көзқарасты салыстыра талдайды.
Кейбір оқушылар орындай алады: берілген ақпарат бойынша факті мен көзқарасты талқылай отырып өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
Өткен сабақты қорыту
|
Ширату
Амандасу; Оқушыларды түгелдеу
Оқушыларға бүгінгі күннің сәттілігін тілеу
Жүгірме диктант.
Ас үстінде Бекзат ыржың-ыржың күледі. Кейде озбырланып басқалардың алдындағы тағамға қол созады. Мұны көрген анасы шаңқ етіп айқайлап жіберді. Үйдегілер тегіс есік жаққа қарап, елең ете қалды.
|
Мұғаліммен амандасады, сабаққа дайындалады.
Дескриптор:
орфографиялық нормаға сай жазады – 1б.
еліктеуіш сөздерді табады – 1б.
әріп таңбасын дұрыс қолданады – 1б.
Барлығы: 3б.
|
Мұғалімнің бағалауы
ҚБ. Марапат сөз
Жарайсың, керемет, тамаша, жақсы
|
|
Сабақтың ортасы
30 минут
15 минут
15 минут
|
ТЖ. 1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
ЖЖ. 2- тапсырма. «Дастархан әдебі» тақырыбында ой толғау жазады.
|
Дескриптор:
мәтінді түсініп оқиды– 1 б
негізгі ақпаратты анықтайды - 1 б
қосымша ақпаратты анықтайды -1б.
тақырып қояды – 1 б.
Факт пен көзқарасты ажыратады- 1б.
Барлығы: 5 балл
Тақырыпты анықтайды, сабақ мақсатымен танысады.
Дескриптор:
өз көзқарасын айтады – 1б.
өз өмірінен мысал келтіреді – 1б
Барлығы: 2 балл
|
ҚБ. «Шапалақ» тәсілімен өзара бағалауды іске асырады. 4 шапалақ алған топ – «Керемет», 3 шапалақ жинаған топ «Жарайсың», 2 шапалаққа бағаланған топ – «Өте жақсы».
ҚБ. «3 Ж» әдісі:
Жетістік,
жаңалық,
жауапкершілік
Мұғалімнің тиімді кері байланысы
|
Оқулық
Оқулық
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
«Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер.
1.Сабақ мақсатына жеттік пе?
2.Бүгін не білдік?
3. Тақырып бойынша қандай сұрақтарың бар?
4. Келесі сабақта қандай мәселелерге көңіл аудару керек?
Үйге тапсырма: дастархан батасын жаттау
|
Шығу парағын толтырады.
|
Өзін-өзі бағалау
|
Шығу парағы
|