Сабақтың тақырыбы Дауыссыз л мен р Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата25.10.2022
өлшемі1,11 Mb.
#45284
түріСабақ
Байланысты:
қазақ тілі 2-сынып ҚМЖ 30 сабақ


Бекітемін:
Бастауыш сыныптар жөніндегі орынбасар: Г.Қазиева

Пәні

Қазақ тілі

Бөлім

«Менің отбасым және достарым»

Күні

22. 10..2022

Сынып

2 «ә»

Мұғалімнің аты-жөні

Ж.Дюсенгалиева

Сабақтың тақырыбы

Дауыссыз л мен р

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.4.1.4 дауыссыз л,р,ң дыбыстарының емлесін сақтап жазу
2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет ( сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау , әңгімелеу) мәтіндерін құрап жазу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мұғалім көмегімен жеке сурет ( сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау , әңгімелеу) мәтіндерін құрап жазуға талпынады..
Көптеген оқушылар: мұғалім көмегімен жеке сурет ( сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау , әңгімелеу) мәтіндерін құрап жазады.
Кейбір оқушылар: мұғалім көмегімен жеке сурет ( сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау , әңгімелеу) мәтіндерін өз бетінше құрап жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
Ұйымдасты
ру кезеңі
5 мин

«Не өзгерді?» ойыны арқылы өткен сабақты еске түсіреді.
Мұғалім бір сөз айтады. Оқушылар ол сөздің алғашқы әрпін л немесе р әрпімен ауыстырып айту керектігін түсіндіреді.

Мұғалімнің айтқан сөзінің алғашқы әрпін л немесе р әрпімен ауыстырып айтады. Не өзгергенін түсіндіреді.

Тамаша!
Керемет!

Қима қағаздар
и/б тақта



Сабақ
тың ортасы
25-30 мин



Тапсырма1. ҰЖ
Ойлау дағдысы: білу, түсіну
Әдіс: «Зерттеп оқимын»
Бағанның екі жағындағы сөздерді оқытып, не байқағандарын сұрайды..
Тапсырма 2. ӨЖ
Ойлау дағдысы: қолдану
Әдіс: «Сипаттағым келеді
48 жаттығуды жаздыртады. Суреттегі құсты сипаттап жаздыртады.



Сергіту сәтін жасатады.


Шығармашылық үзіліс. ЖЖ


51 жаттығуды орындатады.
Перизаттың атасына хат жазуына көмектесуді тапсырады..



Бағанның екі жағындағы сөздерді оқиды. салыстырады. Не байқағандарын айтады.қорытынды жасайды.

ЕБҚ: сөздерді көшіреді.


Балалар суреттегі құсты сипаттап жазады. Сұрақтарға жауап береді.
Мысалы:
Лашын-жыртқыш құс. Түсі – сұр, қара, ақшылдау болып келеді. Көзінің үстінде мұршасы болады. Денесінің ұзындығы 40-50 см. Аяқтары қысқа, тырнақтары майысқан, өткір.

ЕБҚ: дайын мәтінді көшіреді.


Сергіту сәтін жасайды.


Атасына хат жазады. Ең аяулы сөздерді естеріне түсіреді. Жазған хаттарын оқып береді.



Бағалау критерийі:
л,р әріптерінің емлесін сақтап жазады;
Дескриптор:
-сөздердің мағынасын түсінеді.
ҚБ: отшашу

Бағалау критерийі:


сурет арқылы мәтін құрастырады
Дескриптор:
-лашынды сипаттап жазады
ҚБ: отшашу



Қазақ тілі оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл
61-62 бет








Сабақ
тың соңы
10 мин



Үйге тапсырма береді.
61 беттегі 50, 52 жаттығуды жазып келу.
Рефлексия
«Не оңай, не қиын?»

Үй тапсырмасын жазып алады.
Сабақ соңында ненің оңай, ненің қиын болғанын айтады.

Мадақтау сөздер





Оқулық, дәптер



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет