Бөлім:
|
Сүйіспеншілік пен достық
|
Педагогтің аты-жөні
|
Анапина А.Н.
|
Күні:
|
|
Қатысқаны:
|
Сынып:
|
7
|
Қатыспағаны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Достық дәнегі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
7.1.1.1 Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Достық туралы мәтін үзінділерін тыңдау, оқылған, тыңдалған мәтіннің дамуы мен аяқталуын болжау;
Фразеологизмдердің көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану;
|
Бағалау критерий
|
Мәтінді тыңдайды, тақырыпты анықтайды, достық туралы ой қозғайды, пікірлерін айтады;
Тыңдалған мәтіннің дамуы мен аяқталуын болжайды;
Фразеологизмдердің ерекшеліктерін анықтайды;
Мәтіннің дамуы мен аяқталуын болжауда фразеологизмдерді қолданады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Сыныппен амандасу, сыныпты түгеңдеу, сыртқы келбетке қарау, психологиялық ахуал туғызу.
Ширату. «Сұрақтар жәрмеңкесі» әдісі
Достық дегеніміз не?
Достықтың қандай түрлері бар?
Адам өміріндегі достың маңызы қандай?
Сіздің ойыңызша, сіз қандай доссыз?
Дескриптор:
1.Сұраққа жауап бере алады
2.Сұрақтың мәнін аша алады
«Марапат сөздер» арқылы бағалау
Оқушылар оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлерімен танысады.
|
Оқушылар оқу-құралдарын шығарып, сабаққа дайындалады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады.
|
Мұғалімнің ауызша кері байлынысы
«Марапат сөздер»
|
Презентация
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 2,3,4
|
Сабақ ортасы
35 минут
|
Мәтінмен жұмыс, тыңдалым.
Мәтінді оқу. «Достық туралы бірер сөз»
«Ақыл картасы» әдісі арқылы мәтіннен фактілерді ажыратып анықтайды.
Мәтіндегі көзқарас және дәлел туралы түсінік беру.
Оқушылар берілген мәтіннен«Т кестесі» арқылы көзқарас пен дәлелдерді келтіріп кестеге ақпарат жазады.
«Т кестесі» әдісі
Оқулықпен жұмыс.
Ережені оқу, жаттау.
Оқулықтағы мәтіннен фразеологизмдерді тауып, эмоционалды мәнін (мағынасын түсіндіру) түсіндіреді.
|
«Ақыл картасы» әдісі арқылы жеке жұмысты орындайды.
Мәтінмен жұмыс
«Қос жазба күнделік» әдісі арқылы тапсырманы орындайды.
|
|
А4 тараптпа материалы арқылы
|
Аяқталуы
|
Шығармашылық сұрақтар.
Не өзгерер еді...
Егер.... не болар еді?
Қалай ойлайсыз, кейінгі оқиға қалай дамитын болады?
Бағалау сұрақтары.
«Неге кейбіреуі жақсы, кейбіреуі жаман»?
Оқиғаға деген көзқарасыңыз қандай?
Практикалық сұрақтар
«Оның орнында сіз не істей алатын едіңіз»?
Кері байланыс
Үй жұмысы
|
Оқушылар жұмыстар арқылы нәтижеге келіп, жеке жұмысты орындайды.
|
|
Соңғы слайд
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
| | |
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|