Қысқамерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы: «Ел бүгіншіл, меніңкі-ертең үшін»
Педагогтің аты-жөні:
Мамытова Р.М.
Күні:
11.09.2023ж.
Сыныбы: 9 «А,Б»
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Мақсаты
А.Байтұрсынұлы шығармашылығ, кітаптары, ғылыми еңбектері туралы мағлұмат беру;
Ақын өмірін оқушыларға үлгі ете отырып, өз елін сүюге,оның көркеюіне үлес қосуға тәрбиелеу;
Оқушылардың танымдық деңгейін дамыту;
Күтілетін нәтиже
А.Байтұрсынұлы шығармашылығ, кітаптары, ғылыми еңбектері туралы мағлұмат алады;
Ақын өмірін оқушыларға үлгі етеді, өз елін сүюге,оның көркеюіне үлес қосуға тәрбиелеу;
Оқушылардың танымдық деңгейін дамытады;
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/
Уақыты
Педагогтің
іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
7 мин.
Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық орнату;
Тіл жайлы мақал-мәтел, қанатты сөздер айтады
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Тиімділігі: оқушы кітап жайлы мақал-мәтел,қанатты сөздерді тыңдап, көңіл-күйі көтеріледі, бауырмалдығын оятады.
Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК экраны
Жаңа сабаққа кіріспе
(Ұ) ««Серпілген сауал» әдістемесі
1.А.Байтұрсыновтың қандай шығармасын оқыдыңдар?
2. Бес арысты атаңдар?
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Қ\бағалау:«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
№1кезең
«Сәлем сөздің анасы»
1-тапсырма. Әр топ өздерінің, топтың атын, ұранын таныстырып өтеді
Дк тақтасы
топ ұраны
топ аты
№2 кезең
Шығармашылық кезеңі
«40 мысал»
2-тапсырма.
Топтар А.Байтұрсынұлы мысалдарының бірін топпен жатқа мәнерлеп оқиды
Слайд
№ 3 кезең «Білгенге маржан»
3-тапсырма
А.Байтұрсыновтың мысал өлеңдерінен қиындылар және суреттер таратылады, қиындылар арқылы мысал өлеңдерін құрастырып,суреттер арқылы тақырыбын табу
қима қағаздар
4-тапсырма «Ой сергек»
4-тапсырма Ақын, қоғам қайраткері , педагог ұстаз А.Байтұрсынұлының құнды мұралары бойынша сұрақтарға жауап беру
Жұмыс дәптерлері
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
«Кері байланыс
“БББ” стратегиясы Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Білемін
Білдім
Білгім келеді
Мұғалім оқушыларды бағалайды; «Дұрыс келісемін», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
Тексерілді:
«М.Шоқай атындағы №26 жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сайыс сабақ
Тақырыбы:
«Ел бүгіншіл, меніңкі-ертең үшін»
9 «А,Б» сыныптары
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: Мамытова Р.