Сабақ
|
Мектеп:
|
Пән: география
|
|
Күні :
|
Мұғалім:
|
Сынып: 8
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Елдердің саяси типологиясы
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
8.6.1.2 елдерді басқару формасы және мемлекеттік құрылымы бойынша топтастырады
|
Сабақ мақсаты:
|
оқулық, атласты пайдаланып, дағды іскерлігін қалыптастырып, өз бетімен ізденуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып шығармашылыққа баулу
|
Бағалау критерийлері:
|
Тақырыптың мазмұнын түсінеді
Тақырыптың мазмұнын өмірмен байланыстырып айтады
Тақырыпқа сай зерттеулерді айтады, тақырыппен байланыстырады
Өз ойлары мен өлеңдегі ойды салыстырып, қорытынды шығарады
|
Құндылықтарды игерту:
|
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
НЗМ құндылығы:
Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;
Ынтымақтастық;
Жауапты азаматтық позиция;
Өмір бойы білім алу.
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Биология, ағылшын, орыс тілі пәндерінен алған білімдерін еркін қолданады
|
АКТ-ны қолдану дағдылары:
|
Интерактивті тақта, слайд.
|
Тілдік мақсаттар:
|
Бақ, соғады, жүрек, дамыған, ұлтаралық келісім, қазына, байлық, мөп-мөлдір, шұрайлы, шүйгін, ардақтау, міндет.
|
Дифференциация
|
Оқушылардың барлығы: өз ойын жүйелі жеткізе алады, ыңғайластық жалғаулықтардың қызметін түсінеді.
Оқушылардың көбісі: Ұлттық этикет формаларын сақтай отырып қарым-қатынасқа түсе алады
Оқушылардың кейбірі: Ыңғайластық қатыснасты білдіретін жалғаулықтарды ауызша жұмыстарда орынды қолдана алады.
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Денсаулық – зор байлық
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
7 мин
|
Қызығушылықты ояту
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.
Сергіту сәті:
«Жаңбыр түрлерін бейнелеу».
Оқушылар шеңберге тұрып, мұғалімнің қимылдарын қайталайды. Жаңбырдың тамшылағанын, үдегенін, нөсерлегенін, қатты жауғанын, күн шығып, шуағын төккенін көрсетеді.
3. Топқа бөлу. Оқушыларға әртүрлі мың теңгелердің суреттері беріледі. Соған сәйкес өз топтарын анықтайды.
4. Жаңа тақырып, оқу мақсаттары, жетістік критерийлерімен таныстыру.
Үй тапсырмасын сұрау сұрақ- жауап арқылы.
1. Саяси карта дегеніміз не ?
2. Саяси картадағы өзгерістер туралы не білесің ?
3. Саяси картаның қалыптасуы неше кезеңнен тұрады ?
4. Саяси картадағы жаңа, ең жаңа кезең туралы не айтасың ?
1. Саяси картаның маңызы қандай? 1топ
2. Саяси картаның қалыптасуы қандай кезеңдерден тұрады? 2 топ
3. 19 ғ. соңы мен 20 ғ. Басында қандай маңызды оқиғалар болды? 3 топ
4. 20 ғ - ң 50 - 60 жылдардағы отарлық жүйенің күйреуі қандай роль атқарды. 4 топ
5. ХХ ғ. 80 - 90 ж. Соңынан жүйенің ыдырауы саяси картаға қандай өзгеріс енгізді?(Өте жақсы жауап берген топ айтады)
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |