Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын)



Дата17.10.2023
өлшемі46,5 Kb.
#117457
түріСабақ
Байланысты:
жалған жала кураторлық сағат (1)


Бекітілді ___________
Кураторлық сағат жоспары

Кураторлық сағаты

«Жалған хабар жазаға лайық»

Күні

10.10.2023 ж

Куратор

Г.Қ.Алдынгурова

ТОП:

ҚБА - 103




Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын)

Жалған сөйлеу және жалған ант беру-екіжүзділіктің нәтижесі деуге болады
(Әбу –Хамид Әл Ғазади)

Сабақтың мақсаты:




Құндылықтарды дарыту

Бүгінгі күннің, қазіргі жаһандану дәуірінің, басты талабы – өркениетті қоғамға ілесе алатын ұрпақ тәрбиелеу. Әлем елдерімен қабырғасын теңестіруді меже етіп отырған елдің білімді жастары тәуелсіздікті нығайтады, ұлттық тәрбиемен сусындаған ұрпақ болашақты гүлдендіреді деген сенім мақсатымызға айналып отырғандай. Ал, оған қол жеткізудің алғы шарттарының бірі – ұлттық тәрбиеге арқа сүйеу.

Ресімдеу

Слайд,презентация

Музыкалық және бейне көркемдеу

интерактивті тақта, слайд

Үлестірмелі материалдар

мақал – мәтелдер жазылған плакаттар

Тақырыптық көрмелер менақпараттық стендтер

Презентация

Дайындыққа арналған әдебиет

Интернет материалдары



Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалім әрекеті

Білім алушы әрекеті

Ресурстар
Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары

Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)



Ынтымақтасу атмосферасында әр білім алушы қол пішінін киіп, «Екі қолды жұмысқа жұмылдыру» әдісімен алақанды алақанға қою арқылы «Сыйлаймын» әдісі арқылы өз бойындағы жақсы қасиеттерін сыйлайды.
Тақырыпты интербелсенді тақтадан видеоролик көру арқылы анықтайды.
Көрсетілімнен көрген оқиғаға «Мен ешқашан...» әдісі арқылы әуе шарына жабыстырып,ұшырып жібереді.

Білім алушылар алдын –ала жіберілген ақпараттарға сәйкес өзіне қажетсіз жаман істердің шешімін жазады



Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.



Компьютер
Қол пішіні, АҚТ, әуе шары, стикер,А4



Сабақ басы (13 мин)



Топтық жұмыс


«Конверттегі тапсырма» әдісі арқылы топтарға конверттер үлестіріледі.Берілген тапсырманы әр топ әртүрлі әдіспен қорғап шығады.
«Болашақ» тобы «Жақсылық тамшысы» әдісімен қорғайды.
«Қасиет» тобы «Интервью» әдісімен сұқбат жүргізеді..
«Бейбітшілік» тобы «Синектика» әдісімен заңға хат жазады.






Конверт, флипчарт, микрафон, түсті қаламдар,магнит,А4 форматы

Ортасы (20 мин)



Ққұқық бұзушылық дегенді қалай түсінесің?
Жалған хабар деген не?
Жалған хабар мен қалжыңның байланысы қандай?

Оқушылар пікірін білдіреді



презентация

Соңы

Кері байланыс



Мектеп бен жанұяда жақсы қасиеттерді бойға сіңіріп, тәрбиелі, мәдениетті, білімді адам болуға ұмтылуымыз керек. Қылмыстың қоғамдағы зияны мен адам тағдырын адастыратын іс екенін әрқайсымыз жете түсіндік. Олай болса құқықтық тәрбие мен құқықтық мәдениетті санаға сіңіріп, өзімізді және қасымыздағы адамдардың жеке басын қадірлеп, құрметтейік. Мектеп бен жанұяда жақсы қасиеттерді бойға сіңіріп, тәрбиелі, мәдениетті, білімді адам болуға ұмтылуымыз керек. Қылмыстың қоғамдағы зияны мен адам тағдырын адастыратын іс екенін әрқайсымыз жете түсіндік. Олай болса құқықтық тәрбие мен құқықтық мәдениетті санаға сіңіріп, өзімізді және қасымыздағы адамдардың жеке басын қадірлеп, құрметтейік.
«Термометр» әдісі


презентация


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет