Сабақтың тақырыбы Ф. Оңғарсынованың өмірі «Өлең, мен сені аялап өтем» Оқу бағдарламасына сәйке



бет1/5
Дата13.03.2023
өлшемі69,43 Kb.
#73872
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
Ілиясова Гүлнұр


Білім беру ұйымының атауы: №7 мектеп-лицейі

Бөлім:

3-бөлім. Адам жанының құпиясы

Педагогтің Т.А.Ә.

Ілиясова Гүлнұр Серікқызы

Күні:

17.03.2023 ж.

Сынып: 9

Қатысушылар саны: 25

Сабақтың тақырыбы

Ф.Оңғарсынованың өмірі
«Өлең, мен сені аялап өтем»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.4.1-автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу
9.3.3.1- көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану

Сабақтың мақсаты
(Бағалау критерийі)

-Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады;
-Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану. Жоғарғы деңгей дағдылары

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ басы (10минут)

 Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу.


Үй тапсырмасын сұрау.
«Зымыран сұрақтар» әдісі
1. Тақтаға сандар ілінеді , әр топтан оқушы шығып, сандарды таңдап, сұрақтарға жауап береді. (4, 6, 8, 9)
- Ақыннын қaндaй жыр жинaқтaры жaрық көрді?
- Қaндaй шығармaлaры ел арaсында кеңінен тaрaлғaн ?
- «Сaғыныш» өлеңінің негізгі идеясы қaндaй?
- Метафора дегеніміз не?


  «Тұлғаны танып біл» әдісі арқылы оқушыларға парақтар тартылады, онда әдебиет және қоғам қайраткерінің портретин жапсырылған. Оқушылар портреттегі тұлғаның аты-жөнін, туған жерін, тұлғасын, тарихтағы рөлін, қызмет ететін кезеңін, оның атына байланысты оқиғаларды, ол жазған шығармаларды естеріне түсіріп, таниды.


«Атомдар мен молекулалар» әдісі арқылы III топқа бөлінеді.
I топ «Фариза - ақын» тобы
II топ «Фариза -жазушы» тобы
III топ «Фариза - ұстаз» тобы



 Оқушылар сәлемдеседі.
Топқа бірігеді.

«Зымыран сұрақтар» әдісі


бойынша сұрақтарға жауап береді. Интербелсенді тақта арқылы сұрақтардың жауабын көрсете алады


Жаңа сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді


Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады.

Мадақтау арқылы бағалау:
Жарайсыңдар!
Керемет!
Тамаша!

Комментарий арқылы


бағалау

«Интернет» желісі
9- сыныпқа арналған қазақ әдебиеті оқулығы, Алматы «Атамұра» 2019
Интер белсенді тақта

Сабақ ортасы (30минут)

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет