Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: 7. Ғарышқа саяхат
|
Күні :
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Сынып: 4
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Ғарышкер болғым келеді
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
4.4.1.1* шағын сюжетті комикс/буклет/ коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру
4.4.2.1* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу
|
Сабақтың мақсаты :
|
Оқушылардың барлығы: шағын сюжетті комикс/буклет/ коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтырады, оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ертеңгілік шеңбер.
«Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту
«Сөзжұмбақшылар» сайысы
Жұмбақ арқылы сабақтың тақырыбын анықтау
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және
мақсатымен таныстыру.
|
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.
Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!
Күміс қанат сұңқары
көкке еркін сүңгиді.
Бұлттан да тым әрі
кеткен жанды кім дейді? (ғарышкер)
|
Қолпаштау
|
|
Сабақтың ортасы
|
1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:
Жаңа сөздер:
Ғарышкер- космонавт
• ғарыш-космос
• алыс-далеко
• жақын-близко
• айлақ -космодром
Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2. Айтылым. Жазылым
2-тапсырма. сөйлемді толықтырып жаз.
1. ... ғарышкемеге отырды. 2. ... ғарышайлағынан ұшты.
3. ... әлемі сондай ғажап! 4. Жүр, Байқоңырға барайық,
онда әлемге танымал ... бар.
3. Тыңдалым.Оқылым.Айтылым.
3-тапсырма.Мәтінді тыңда және оқы. Балалар өскенде кім болуды армандайды? Анықта.
Бақыт: Қуаныш, Айсана, өскенде кім бол ғыларың келеді?
Айсана: Мен өскенде ғарышкер болғым келеді. алыс-
жақын ғаламшарларды ғарышкемеммен аралағым келеді.
Қуаныш: Ал мен астроном болғым келеді. Жұлдыздар
әлемін терең білгім келеді.
Бақыт: Иә, армандарың орындалсын. Мен де өскенде
ғарышкер болғым келеді. Үнемі түсімде ғарышайлағынан
кемемен ғарышқа ұшып бара жатамын.
4. Айтылым. Оқылым
4-тапсырма.
Бақыт, Айсана, Қуаныштардың рөлдерін бөліп алып, ойнаңдар. Дайын сөйлесім үлгілерін қолданыңдар.
|
Тыңдалым,айтылым.
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:
Ғарышкер болғым келеді.
Айтылым. Жазылым
2-тапсырма. Сөйлемдерді толықтырады.
Қажетті сөздер: ғарыш, ғарышкеме, ғарышайлақ,
ғарышкер.
Үлгі: Ғарышкер ғарышкемеге отырды..
3-тапсырма. Балалар өскенде кім болуды армандайды? Сұраққа жауап беріп, анықтайды.
4-тапсырма
Бақыт, Айсана, Қуаныштардың рөлдерін бөліп алып, оқиды. Дайын сөйлесім үлгілерін қолданады.
... , өскенде кім болғың
келеді?
Мен ұшқыш болғым келеді.
Алыс-жақын елдерді ұшағым-
мен аралағым келеді.
Мен де өскенде ғарышкер
болғым келеді. Ғарышай-
лағынан ғарышқа ұшқым
келеді.
Ал мен астроном болғым
келеді. Жұлдыздар әлемін
терең білгім келеді.
|
«Бас бармақ»
Дескриптор:
- берілген сөйлемдерді толықтырады.
Дескриптор:
Ойланып, балалар өскенде кім болуды армандайды? Сұраққа жауап беріп, анықтайды.
Дескриптор:
Мәтіндегі рөлдерді бөліп алып, оқиды. Дайын сөйлесім үлгілерін қолданады..
|
Слайд
Слайд
Оқулық
4 бет
Слайд
Оқулық
5 бет
Оқулық
6 бет
|
|
Сергіту сәті
|
|
|
6. Оқылым..Жазылым. Айтылым.
Берілген сөздермен сөз тіркесін жаса. сөйлем құра.
Дескриптор:
-Берілген сөздермен сөз тіркесін жасайды,
- сөйлем құрастырады.
|
|
|
Оқиық және жауап берейік
6-тапсырма Балалардың арманы туралы жаз.
|
6-тапсырма Балалардың арманы туралы жазады.
Үлгі: Мен ғарышайлағын (көру).
Мен ғарышайлағын көргім келеді.
|
Дескриптор:
Балалардың арманы туралы жазады.
|
|
Сабақтың соңы
|
Үйге: сөздік, «Ғарышкер болғым келеді» шағын шығарма жазып келу
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы».
|
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін»,
«Мен ..........................жасай аламын».
|
|