Мұғалімнің аты-жөні:
|
Айсаева Мухаббат
|
Сынып:
|
5б сынып
|
Күні:
|
18..09
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
5.1А Натурал сандар және нөл саны
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Формула. Формула арқылы есептеу. Мәтін есептерді шығару
|
Оқу мақсаты:
|
5.5.1.1 натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдана отырып, мәтінді есептерді шығару;
5.5.1.8 әріпті өрнектерді құру және оларды есептер шығаруда қолдану;
|
Бағалау критериі:
|
Мәтін есептің мағынасын түсінеді және теңдеу құра алады;
Құрылған теңдеулердің шешу алгоритмін біледі;
Мәтін есепті тиімді тәсілдерін біледі және кері есептер құратыра алады.
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату
|
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.
|
Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
2 минут
|
Ұйым дастыру
|
Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Формула. Формула арқылы есептеу. Мәтін есептерді шығару тақырыбын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдана отырып, мәтінді есептерді шығару;
Әріпті өрнектерді құру және оларды есептер шығаруда қолдану;
Ұйымдастыру сәті
Үй жұмысын тексеру
Сәлеметсіздерме балалар! Мұғалім мен оқушылар бір – бірімен амандасады. Өзара сыйластық, ашықтық құндылығын дамыту мақсатында “ағашты жандандыру” психологиялық тренинг өткіземін.
Ағашты жандандырайық:
Түстерге байланысты бүгінгі сабақта оқушылар қандай жетістікке жететіндігі жайлы айтып өтемін.
Осы таңдаған түс бойынша топқа бөлінеді.
|
|
|
|
8 мин
|
Жаңа сабақ
|
“Формула. Формула арқылы есептеу. Мәтін есептерді шығару” тақырыбындағы ережелерін еске түсіру мақсатында “Детальдарын қою ” әдіс – тәсілін пайдалана отырып, әр оқушыға “Математикалық диктант” беріледі:
|