Білім беру ұйымының атауы
|
ЖПЖК
|
Пәні:
|
Қазақстан тарихы
|
Бөлім:
|
Өркениет: даму ерекшеліктері
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Шопанова Айшат Керимбековна
|
Күні:
|
|
Топ:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
ХХ ғасырдағы Қазақстан экономикасының дамуы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
Қазақстанның ХХ ғасырдағы әлеуметтік-экономикалық даму бағыттары туралы тұжырымдау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық студенттер істей алады: ХХ ғасырда Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық даму бағыттарын анықтайды; Кеңестік Қазақстанда ХХ ғ екінші ширегінде экономикалық реформалардың тиімсіз жүргізілуін талдайды, сипаттама береді
Көптеген студенттер істей алады: Дереккөздерден Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық даму бағыттарын анықтайтын факторларды табады. ХХ ғасырдағы Қазақстан экономикасының дамуын талдайды. Қазақстандағы ұжымдастырудың себебін, барысын, салдарына сипаттама береді, талдайды
Кейбір студенттер істей алады: Пәндік мазмұнды меңгеруде экономиканы өз кезеңінде дұрыс және тиімді дамытудың жолдарын ұсынады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Сабақтың басы
15 минут
Жаңа білім
Бекіту
Сабақтың соңы.
Бағалау
Үй тапсырмасы
Кері байланыс
|
Ұйымдастыру
Студенттермен сәлемдесу, түгелдеу. Студенттердің сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасы Экономикалық және мәдени өзара қарым – қатынас және өзара әсері
Сұрақ –жауап әдісі бойынша аламын
Үй тапсырмасын тексеру./ауызша/
Орта ғасырларда Қазақстан көшпелілері неліктен отырықшылыққа жаппай көшкен жоқ.
Көшпелілердің отырықшылыққа көшуі қандай жағдайларда орын алды?
Кейінгі орта ғасырларда сырдария аймағының (Түркістанның) саяси маңызынеліктен өсе түсті?
|