Сабақтың тақырыбы: Интегралдау тәсілдері: бөліктеп интегралдау әдіс Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата24.09.2024
өлшемі274,24 Kb.
#145445
түріСабақ
Байланысты:
23.09 Алгебра 11 сынып


Бекітемін:



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
І тарау. Алғашқы функция және интеграл

Мектеп:№201

Педагогтің аты-жөні:

Ж.Скендирова

Күні:

23.09

Сыныбы: 11

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Интегралдау тәсілдері: бөліктеп интегралдау әдіс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.4.1.5 – бөліктеп интегралдау әдісімен интегралды есептеу;

Сабақтың мақсаты:

бөліктеп интегралдау әдісімен интегралды есептейді;

Құндылыққа баулу

Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру кезеңі


1. Сәлемдесу. Білім алушылардың сабаққа қатысын, аудитория тазалығын қадағалаймын. сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызамын.Білім алушылардың қызығушылықтары мен зейінін шоғырландырамын.
Үй тапсырмасын тексеру



Сәлемдеседі;
Үй тапсырмасын тексертеді

Өткен білімді еске түсіру үшін төменгі тапсырма ұсынылады.





А.

2.

Ә. F(х)= +C

3.

Б. F(х)=

4.

В.

5.

Г.

6.

Ғ. F(х)=x+C

7.

Д. F(х)=

8. dx

Е. F(х)=

9.

Ж. F(x)=

10. dx

З. F(x)=
Сәйкестендіріңіз
Жауабы: 1-В; 2-Д; 3-Г; 4-А; 5-З; 6-Е; 7-Б; 8-Ғ; 9-Ә; 10-Ж



Үй тапсырмасын тексеруде оқушылар бірін-бірі тексертеді

Тақта
Бор

Кітап
Дәптер





Сабақтың ортасы

Сабақ тақырыбымен мақсатын анықтау.

Бөліктеп интегралдау формуласын енгізу.



Бұл формула көбінесе интеграл астында алгебралық және трансценденттік функциялардың көбейтіндісі тұрған кезде қолданылады, мысалы ,


Бөліктеп интегралдау формуласын қолдану үшін нені деп белгілейтінімізді айқын білу керек, ол үшін келесі ағылшын сөзін «LIPET» есте ұстау керек. «LIPET» - бұл аббревиатура, оның әрбір әрпі функцияның түрін білдіреді.

L

Logs

Логарифмдік

I

Inverse trig

Кері тригонометриялық

P

Polynomial

Полином (көпмүшелік, дәрежелік)

E

Exponential

Экспонента (көрсеткіштік)

T

Trig

Тригонометриялық
















Балалар, енді алдағы тапсырмаларды орындау үлкен еңбекті талап етеді. Көп еңбектенген адам ғана мақсатына жетеді.
Сонымен балалар, еңбек етпеген адам еш нәрсеге де қол жеткізе алмайды екен, сондықтан да ерінбей, жалқау болмай еңбек етсек міне сол еңбегіміздің жемісін жейміз. Біздің ең бірінші еңбегіміз ол біліміміз. Міне көп оқып, тәртіпті болып, сабақты жақсы оқысақ болашақта жақсы оқу орындарына түсіп, сол оқудың, білгеннің арқасында еңбегіміздің жемісін жейміз. Сондықтан тек білімді болып денсаулығымызды күтіп, алға қойған мақсатымызға жетуге тырысуымыз керек

Оқулықпен жұмыс


2.3-2.4,2.7 есептерді орындау












Сабақтың соңы

Рефлексия
Сабақ соңында оқушылар сөйлемдерді аяқтап, өз ойын білдіреді:

“бүгінгі сабақтан білгендерім...”;


“бүгінгі сабақтан үйренгенім...”
“бүгінгі сабақта танысқаным...”
“бүгінгі сабақта келесі анықтамалар мен тақырыптарды түсіндім...



Үй жұмысы. Интегралды есептеңдер
2,8 есеп



Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды.
- Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі.



Презентация
Тақта
Бор

Кітап
Дәптер








Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет